Ріпчаста цибуля: чим вона небезпечна

Корисні якості ріпчастої цибулі відомі давно. У ній міститься досить багато вітамінів (А, C, Е, PP, B, В1 і ін.) І мінералів (магній, сірку, фосфор, залізо). Також цибуля багата фітонцидами, що допомагають боротися із застудою. Овоч прекрасно лікує себорею, лупу, зміцнює потенцію і допомагає виводити з організму токсини. При цьому багато хто забуває: все в цьому світі добре в міру і навіть у цибулі є свої негативні сторони.

Сира ріпчаста цибуля

В першу чергу, про сиру цибулю важливо пам’ятати, що вживати в їжу можна тільки свежоочищенний овоч. Чим довше чищена і розрізана цибулина стоїть на відкритому повітрі, тим більше бактерій вона вбирає. Через 2-3 дні такий овоч перетворюється на справжню інфекційну бомбу і нічого, крім шкоди, принести вже не може. Так що зберігати цибулю можна тільки в лушпинні.

Але і в тому випадку, якщо зберігався вона правильно, не варто поїдати цей овоч кілограмами. Особливо, якщо є проблеми з травленням. Ріпчаста цибуля (і її зелені пір’я, в тому числі) сильно підвищують кислотність шлунка і подразнюють слизову органів травлення. При зловживанні ними легко заробити гастрит, а в подальшому і виразку. Якщо ці проблеми вже актуальні, то варто взагалі забути про цибулю і перейти на більш щадні для організму продукти.

З інших негативних впливів цибулі на травну систему можна також згадати метеоризм і загострення хронічних хвороб печінки. Також не рекомендується їсти цибулю при схильності до утворення ниркових каменів. Цибулевий сік підсилює і значно прискорює цей процес.

Крім травної системи ріпчаста цибуля дуже погано позначається на роботі серця і органів дихання. Через дратівний і збудливий вплив на нервову систему вона легко може спровокувати напад астми та інші алергічні реакції.

У цьому питанні дуже важливо прислухатися до себе. Якщо з якої-небудь причини запах цибулини викликає відторгнення, огиду, не варто гвалтувати організм і їсти її через силу. Почуття відрази – це природний сигнал нашого тіла про те, що продукт є для нього чужорідним і шкідливим.

Остання шкідлива якість сирої цибулі – здатність підвищувати артеріальний тиск і погано впливатє на серцеві ритми. Людям з вродженим пороком серця, вегето-судинною дистонією, які перенесли інфаркт або мають проблеми з артеріальним тиском взагалі варто скоротити вживання цибулі до мінімуму. Це істотно поліпшить якість життя і допоможе відчувати себе набагато краще.

Варена і смажена цибуля

Шкідливі властивості цибулі нітрохи не зменшуються при її смаженні, варінні або запіканні в духовці. Варена-смажена цибулька все так же залишається для організму бомбою уповільненої дії, втрачаючи при цьому всі свої корисні якості. Особливо шкідлива смажена. Вона вбирає під час готування канцерогени з розігрітої олії, а ці речовини ведуть до утворення злоякісних пухлин.

Смажена цибуля викликає відрижку і здуття живота. Це вкрай шкідливо при панкреатиті, гастриті і інших недугах шлунково-кишкового тракту. Лікарі взагалі радять пацієнтам з будь-якими захворюваннями шлунка, печінки або кишечника не їсти цибулю ні в якому вигляді. Вона може тільки нашкодити. При цьому цінні речовини, що містяться в цьому продукті, легко знайти в безлічі інших, менш шкідливих для здоров’я овочах і фруктах.
Джерело

Поділись


Новини партнерів