Доведено на практиці: запустити процеси омолодження організму – реально, та ще й дуже просто

Вчені з США встановили, який комплекс заходів може гарантувати ефект гальмування старіння. Це можна зробити завдяки впливу на гени, які керують циклами сну і бадьорості, а також багатьма процесами всередині клітин мозку та інших тканин тіла.

Авторами даної роботи стали співробітники Університету Каліфорнії в Ірвіні. Група біологів вивчала роботу генів, які курують добові ритми людського організму і зробили висновок, що ці гени управляють безліччю процесів, зокрема, сном і неспанням, бажанням поїсти. Також вони встановили, що ці гени відповідальні за
очищення клітин організму від небезпечних речовин, що впливають на здоров’я і тривалість життя.

Загалом, активність цих генів пов’язана з циркадними ритмами – це внутрішні біологічні ритми організму, відповідно до яких налаштовуються всі його фізіологічні процеси. У людини головний циркадний ритм – це цикл сну і бадьорості. А з віком і старінням циркадні ритми зазнають змін: виникають проблеми з засипанням і тривалістю сну.

Дослідники з США вважають: якщо людина зможе зберегти свої циркадні ритми такими ж, як у молодому віці, – це дозволить довго не старіти. Для того, аби циркадні ритми не зазнавали сильних змін з віком, треба менше їсти, – в цьому переконались автори проекту. Провівши досліди з мишами, вчені констатували, що
обмеження калорійності раціону на 30% приводило до відновлення біологічного годинника, який у тварин в похилому віці починав діяти так само, як і в молодості.

Таким чином, зниження калорійності з віком веде до нормалізації циркадних ритмів, це активує гени, які омолоджують організм.

Джерело

Поділись


Новини партнерів