Авітаміноз навесні: як розпізнати і що робити

526

Авітаміноз — вкрай неприємний стан, при якому організм людини серйозно страждає.

Може відмічатися підвищена слабкість, занепад сил, проблеми з працездатністю. Крім того, недолік вітамінів зачіпає і зовнішність людини: починають ламатися нігті, волосся стають пересушеними, шкіра втрачає здоровий колір, набуваючи землистий відтінок. Особливо характерно такий стан для кінця зими, коли організм вже змучений перепадами температур, дощем, морозами і т. д. При цьому скорегувати ситуацію не так і складно. Є чимало підручних способів повернути собі здоров’я.

Корекція харчування.Незважаючи на те, що про харчування навесні, здавалося б, всі все знають, помилок при складанні меню відбувається досить багато. Так, наприклад, щоб поліпшити своє самопочуття і істотно підвищити захисні сили організму, досить перевести харчування в “рослинний режим”. Не треба сідати на дієти й обмежувати себе в їжі: від цього організму може стати тільки гірше. Але ось розставити пріоритети так, щоб на столі були присутні більше рослинних компонентів, цілком можливо. Лікарі нерідко рекомендують урізноманітнити раціон в кінці зими сирими продуктами-овочами, салатами і т. д. Це дозволить дати організму більше поживних і корисних речовин, які при кулінарній обробці продуктів можуть загубитися. Навесні особливо рекомендують їсти капусту. Коштує вона недорого, є в будь-якому магазині і при цьому буквально незамінна для людини, якому не вистачає вітамінів. У цьому овочі міститься величезна кількість цінних і корисних речовин. Це глюкоза, сахароза, каротиноїди. Крім того, вона багата вітаміном С, нікотиновою кислотою, тіаміном, рибофлавіном, фолієвою кислотою і т. д. А ще в ній багато кальцію, магнію, заліза, свинцю, нікелю, срібла і т. д. Саме тому квашена капуста навесні — справжня панацея від недуг. Також в цей час року радять їсти запечені яблука: вони дозволяють отримати велику кількість вітамінів, зберігаються при акуратному приготуванні. Додатково радять застосовувати і вітамінні комплекси. Вони допомагають відновити баланс корисних речовин і мікроелементів у виснаженому за зиму організмі.

Міняємо режим. Зміна режиму дня — частина реабілітації організму після холодного часу року. Хронічна втома розвивається не тільки на тлі перепаду температури на вулиці та весняної негоди. На ділі нерідко проблема з’являється з-за банального недосипу. Адже саме на стику зими і весни він відчувається набагато сильніше. Тому слід спати не менше 8-9 годин. А значить, варто влаштувати свій розпорядок дня так, щоб було більше часу на відпочинок. Відмінним доповненням для бадьорості стануть контрастні вмивання. Для тих, кому здоров’я дозволяє, підійде контрастний душ. Але цілком достатньо буде просто чергувати воду при вмиванні обличчя. Відмінним рішенням стане використання кубиків льоду, наприклад, з трав’яних відварів. Такий варіант відмінно тонізує організм. Нерідко люди, які відчувають себе втомленими і виснаженими, ігнорують прогулянки на свіжому повітрі. І зовсім даремно! Адже навіть легкий моціон дозволяє повернути бадьорість духу, наситити організм киснем. Досить прогулятися за пару годин до сну, причому робити це швидким кроком. Так кров розганяється по тілу швидше, і людина починає відчувати себе значно бадьоріше. В якості додаткової терапії радять і точковий масаж. Варто трохи пом’яти пальці — це можна зробити, наприклад, при нанесенні крему — щоб відчути себе помітно краще. Втома відступає практично миттєво.

Ефір і ультрафіолет.Взимку людині не вистачає сонця. Та й самі сонячні ванни являють собою відмінний зміцнювальний засіб. Виходом з положення стане використання кварцової лампи. Правда, варто з нею бути поакуратніше. Але ефекту легкого загару все ж можна добитися. Варто застосувати і ароматерапію. Відмінним вибором будуть запахи лимона, апельсина і т. д. Можна додати масло в лампу, а можна накапати декілька крапель у ванну з водою.

Джерело

Поділись


Магазин