10 перших ознак раку шийки матки

Цей вид онкології зазвичай розвивається в нижній частині матки, яка з’єднується з піхвою. До цього захворювання схильні жінки самих різних вікових груп. Небезпечне те, що на ранній стадії хвороби рак шийки матки проходить безсимптомно. Шанси на успішне лікування збільшуються, якщо виявити проблему на початкових етапах. Перерахуємо 10 основних ознак цього захворювання, на які обов’язково треба звернути увагу.

1. Хвороблива і тривала менструація
Менструальні періоди, які тривають довше за звичайне, – мабуть, найперша характерна ознака того, що матка погано функціонує. Така проблема може бути викликана ушкодженням слизової оболонки. Окрім онкології, щедрі і тривалі місячні можуть бути спровоковані гормональним дисбалансом, ендометріозом, фіброміомою і застосуванням деяких ліків. У будь-якому разі при появі цього симптому треба скоріше звернутися до гінеколога.

2. Часта стомлюваність і слабкість
Ще однією причиною для занепокоєння може стати постійна втома, слабкість і недолік енергії навіть після тривалого відпочинку. При появі ракової пухлини здорові еритроцити замінюються лейкоцитами для боротьби з хворобою. Це викликає анемію, один з симптомів якої – постійна слабкість і швидка стомлюваність. Разом з цим зменшується кількість кисню в організмі, що спричиняє за собою хронічну втому, яка не проходить навіть після тривалого сну.

3. Вагінальні кровотечі
Багато представниць слабкої статі з діагнозом рак шийки матки страждають від регулярних кровотеч з піхви. Клітини новоутворень вражають тканини, і при цьому з’являються новітні капіляри, які у результаті ушкоджуються, викликаючи кровотечі. Вони можуть відбуватися між місячними, під час статевих актів, після клімаксу і навіть після звичайного огляду гінеколога. Кровотечі бувають не лише, коли матка вражена онкологічним захворюванням, але і при дисбалансі в гормональній сфері, інфекціях різної етіології, запаленні. При появі аномальних кровотеч з піхви необхідно терміново звернутися до свого гінеколога.

4. Больові відчуття під час інтимної близькості
Хворобливі відчуття під час сексу теж можуть бути симптомами раку шийки матки, якими ніяк не можна нехтувати. Вони вказують на те, що онкологія вже прогресує, і ракові клітини поширилися по довколишніх репродуктивних органах. Окрім болю, в цьому випадку дуже часто ще відчувається сильний неприємний запах з вагінального отвору. Але варто звернути увагу на те, що біль при інтимній близькості нерідко пов’язаний з різними інфекціями, венеричними захворюваннями, запаленням і ін. У будь-якому разі таке явище не варто ігнорувати.

5. Вагінальні виділення
Нормою вважається, якщо з піхви виділяється невелика кількість рідини без особливого запаху і кольору. Але коли виділення різко збільшуються і починають неприємно пахнути, значить, матка функціонує з певними порушеннями, у тому числі це може бути і через розвиток онкології. Окрім цього, виділення можуть бути викликані різними інфекціями, ендометріозом, бактерійним вагінозом, кандидозом (молочницею) і іншими проблемами. У разі раку шийки матки з піхви часто виходить водянистий, коричневий, змішаний з кров’ю слиз. При виникненні подібного симптому необхідно негайно здатися лікареві.

6. Біль в області матки
Болі в області тазу – далеко не рідкість у жінок. Спазми – звичайна справа під час місячних. Вони найчастіше не пов’язані з якими-небудь серйозними проблемами зі здоров’ям, а лише супроводжують зміни в організмі в період менструації. Але якщо біль в області тазу триває впродовж тривалого періоду, то це може бути симптомом раку шийки матки. В цьому випадку мучать різкі больові синдроми у будь-який час місяця. Сильний і постійний біль говорить про те, що онкологія вже активно розвивається, і важливо негайно приступати до лікування.

7. Неприємні відчуття при сечовипусканні
Рак шийки матки може викликати дискомфорт при сечовипусканнях. Це один з найочевидніших і поширеніших симптомів такій небезпечній хворобі. Дискомфорт включає досить сильне паління або біль під час звільнення сечового міхура. Ці відчуття з’являються тоді, коли ракові клітини вже встигли окуповувати навколишні органи. При появі такого роду симптомів важливо відразу ж звернутися до лікарів. Неприємні відчуття під час відвідування туалету ще можуть з’явитися при інфекціях сечових шляхів або венеричних захворюваннях.

8. Біль в нижніх кінцівках
Жінки, у яких матка вражена онкологією, часто відчувають болі, слабкість і сильний дискомфорт в ногах. Поширення ракових клітин заважає нормальному припливу крові, через що з’являються больові синдроми і набряклість. Безумовно, в появі подібних симптомів буває винна не лише хвора матка. Больовий синдром в нижніх кінцівках може бути викликаний втомою після напруженого трудового дня, вагітністю на пізніх термінах, варикозною хворобою, діабетом і іншими причинами. Болі, спровоковані раком шийки матки, найчастіше всього постійні і з часом тільки збільшуються. Пізніше до них додаються ще і болі в спині. Щоб точно визначити характер і причину больового синдрому в ногах, треба сходити до лікаря.

9. Різке схуднення
Це одна з головних ознак будь-якої онкології. Рак шийки матки – не виключення. При нім жінка теж може різко, без особливих на те причин схуднути. Під час онкологічної хвороби імунітет усіма силами бореться з проблемою. Організм виділяє у великій кількості білки, які називаються цитокінами. Вони дуже швидко руйнують жири, що і спричиняє за собою втрату ваги в незалежності від раціону.

10. Втрата контролю над сечовипусканням
Вагітним жінкам або тим, хто споживає велику кількість рідини, досить складно контролювати сечовипускання. Якщо ж цей симптом з’явився без яких-небудь причин, то варто звернути пильну увагу на своє здоров’я. Це може бути ознакою раку шийки матки. Найчастіше втрата контролю над сечовипусканням говорить про те, що хвороба встигла вже поширитися за межі локалізованої області і уразила сечовий міхур. У жінок, хворих на рак шийки матки, нерідко в сечі виявляються частинки крові.

Сьогодні рак шийки матки виліковний, якщо звернути увагу на хворобу в ранній її стадії. Для цього жінки репродуктивного віку зобов’язані проходити гінекологічні огляди не рідше,ніж один раз на рік. Дуже важливо відмовитися від паління і інших шкідливих звичок, які збільшують ризики розвитку цієї небезпечної хвороби.

Джерело

Поділись


Магазин