Будь-яка брехня здатна підірвати здоров’я, попереджають вчені

Співробітники Університету Сан-Дієго виявили: люди часто брешуть тим, кого не хочуть образити. Однак навіть так звана брехня на благо небезпечна для фізичного і психічного здоров’я. Учасників дослідження запитували, в яких випадках вони вдавалися до цієї брехні. Також оцінювався рівень співчуття добровольців до людей, яким вони брехали.

Дослідження показало, що співчуття збільшувало ймовірність брехні на благо. Вчені вирішили дізнатися, чому співчуття змушує людей брехати. Однією з причин, пов’язаних з співчуттям, виявилося бажання захистити іншу людину від негативних наслідків чесності.

Однак брехня – не найкращий вихід. Раніше дослідники з Університету Нотр-Дама встановили: чесність робить людей щасливими. У дослідженні взяли участь 110 осіб віком від 18 років до 71 року. Учасників розділили на дві групи. Першу групу попросили не брехати протягом 10 тижнів, а друга група була контрольною.

Фахівці з’ясували: у добровольців, що не брехали, фізичне і психічне здоров’я виявилося міцніше, ніж у людей з контрольної групи. Крім того, у учасників, які не брехали, за 10 тижнів підвищилася якість відносин з іншими людьми. Вчені радять виключити будь-яку брехню зі свого життя.

Поділись


Новини партнерів