Лікарі розповіли, кому не можна їсти полуницю

В кінці травня настає сезон полуниці, найпершої і улюбленої багатьма ягоди. Скучивши за вітамінами, ми поглинаємо її у величезних кількостях. Але мало хто замислюється над тим, що полуниця корисна далеко не для всіх.

Вона може бути незамінною для одних і категорично неприйнятною для інших людей. У цій статті ми розповімо вам, кому слід з обережністю вживати полуницю, а кому взагалі пора від неї відмовитися.

Корисні властивості полуниці

Завдяки своєму складу полуниця володіє протизапальними і антимікробними властивостями, при помірному вживанні в їжу має загальну оздоровчу дію на організм, допомагає нормалізувати обмін речовин і налагодити роботу внутрішніх органів.

Оздоровлює серцево-судинну систему

За рахунок вмісту саліцилової кислоти полуниця сприяє розрідженню крові і запобігає утворенню згустків. Завдяки цьому знижується навантаження на серце. Вітамін С, калій, клітковина і поліфеноли пригнічують всмоктування холестерину в кишечнику, що важливо для нормальної роботи судин.

Насичує вітамінами

Полуниця багата на вітамін С. У п’яти ягодах середнього розміру його більше, ніж у великому апельсині. Ще одна корисна властивість полуниці – високий вміст вітаміну В6 (фолієвої кислоти), якій в ній більше, ніж у винограді і малині.

Покращує обмін речовин

Полуниця активізує обмінні процеси, змушуючи організм швидше оновлювати клітини, тобто це своєрідний натуральний еліксир молодості.

Нормалізує роботу кишечника

Завдяки вмісту полісахаридів і органічних кислот полуниця сприяє нормалізації складу мікрофлори кишечника. Пектин, що міститься в ній, ефективно діє проти запорів.

Допомагає схуднути

Полуниця сприяє розщепленню жирів і нормалізації рівня цукру в крові. Крім того, вона містить мінімум калорій. Антоціани – флавоноїди, відповідальні за червоний колір ягід, допомагають організму спалювати підшкірний жир.

У Голлівуді дуже популярна полунична дієта, за 4 дні з її допомогою можна позбутися від двох кілограмів зайвої ваги. Вікторія Бекхем, наприклад, три дні на місяць їсть тільки полуницю. Як каже сама співачка: «300 грам полуниці на сніданок разом з молоком або йогуртом – дуже добрий початок нового дня».

Корисна для шкіри

Натуральні косметичні маски, приготовані на основі полуниці, відбілюють шкіру, роблять її еластичною, завдяки антисептичним властивостям допомагають позбутися від прищів.

Покращує настрій

Ароматичні речовини, що містяться в полуниці, стимулюють вивільнення серотоніну і піднімають настрій, а антиоксидант фізетін покращує пам’ять і розумові здібності.

Позитивно впливає на статеву сферу

Цинк, що міститься в ягодах, впливає на гормон тестостерон, який регулює статевий потяг. Також сприятливо на статевій функції позначається вміст в полуниці антиоксидантів.

Пам’ятай, що користь полуниці для здоров’я велика, але це не означає, що у неї немає протипоказань. Не поспішай купувати перші ягоди, що з’явилися на ринку. І вже точно не варто давати ранню полуницю дітям.

Для того щоб урожай дозрів раніше, недобросовісні господарі обробляють рослини шкідливими хімічними речовинами. Дочекайся природного дозрівання ягід і насолоджуйся ними без побоювань.

Плоди полуниці можуть послужити переносниками яєць гельмінтів і найпростіших. Тому ретельно мій ягоди, перш ніж подати їх до столу. Вибираючи плоди, старайся підібрати темно-червоні без будь-яких пошкоджень.

Кому категорично не можна їсти полуницю

Вагітним

Якщо ти чекаєш дитину, варто з обережністю підходити до вибору і вживання полуниці. Ягоду зазвичай вирощують із застосуванням хімікатів. Якщо дуже хочеться, зроби вибір на користь домашньої полуниці.

Годуючим мамам

Полуниця – продукт алергенний. Тому, щоб у дитини не виникла алергія, варто відмовитись від яскравих ягід на період годування.

Дітям до 3 років

Всі червоні ягоди – сильний алерген, тому, якщо дитині ще немає 3 років, від вживання полуниці варто відмовитися. До того ж існує небезпека харчових розладів і отруєнь, адже організм дитини більш чутливий до «хімії».

Людям із захворюваннями нирок

Часте і непомірне вживання полуниці може збільшити ймовірність утворення каменів в нирках.

Людям з гастритом і виразковою хворобою

У полуниці велика кількість щавлевої і саліцилової кислоти, вони подразнюють слизову шлунка і можуть стати причиною загострення гастриту і виразкової хвороби. Численні дрібні кісточки при попаданні в шлунок викликають роздратування стінок шлунка.

Тим, хто приймає ліки від тиску

Не можна одночасно їсти полуницю і приймати ліки від тиску на основі енапрілу. Таке поєднання призводить до додаткового навантаження на нирки.

При карієсі

Не рекомендують їсти полуницю тим, хто вже страждає від карієсу.

Щоб зменшити шкідливий вплив корисної полуниці на організм, не вживай її натщесерце. Поєднуй з молочними продуктами: молоком, сметаною, вершками, морозивом, сиром. Намагайся з’їсти ягоди протягом 1-2 днів після покупки.

Джерело

Поділись


Новини партнерів