Тривожні сигнали при порушенні роботи щитовидної залози

875

У літній час цілком можливими є прояв проблем з щитовидкою. Причина – сезонні коливання гормонального фону. Частіше до цієї хвороби схильні жінки.

Залоза розташована в області горла і виробляє тироксин, трийодтиронін і тиреокальцитонін. Без цих гормонів неможливе засвоєння речовин і нормальна робота організму в цілому. У разі, якщо відбувається надлишок гормонів (гіпертиреоз) або ж нестача (гіпотиреоз) з’являються тривожні сигнали.

У обох випадках в першу чергу варто перевірити тиреотропний гормон (ТТГ), оскільки саме він регулює активність роботи залози.

Основні симптоми

Якщо раптом відбувається швидка зміна ваги – це може бути ознакою збою роботи щитовидної залози. Якщо гормонів бракує, то відбувається збільшення маси тіла, незважаючи на дієти і фізичну активність. При гіпертиреозі йде стрімке схуднення, навіть при щедрому живленні.

Збій менструального циклу. При порушенні функції щитовидки відбувається послаблення репродуктивної здатності. І з цієї причини при плануванні вагітності необхідно звернутися до ендокринолога.

М’язова і суглобова ломота пов’язана з набряками усередині організму і властива при гіпотиреозі. Відчувається поколювання або ж оніміння в пальцях або в передпліччі (кистьовий тунельний синдром), дискомфорт в нижній частині тулуба і пальцях ніг.

З’явилися проблеми з шкірним покривом, волоссям, нігтями. Це лущення, сухість, ламкість. Якщо випадають волоски на зовнішній частині брів – це ознака нестачі гормонів.

При діагнозі гіпотиреоз спостерігається набряклість по усьому тілу. Спочатку вона виражена досить слабо, округляється обличчя, очі стають вужчими, звичний розмір одягу стає тісним.

Спостерігаються проблеми з травною системою. У зв’язку з нестачею гормонів моторика шлунку і кишечника сповільнюється, споживана їжа уповільнює свій рух в кожному відділі, відчувається тяжкість, нудота.

Порушення мікрофлори кишечника (дисбактеріоз) не дозволяє нормально засвоюватися поживним речовинам.

Відчуття втоми і депресивний стан. Почуття пригніченості, безсонні ночі або ж сонливість спостерігаються при гіпотиреозі. А при надмірній кількості гормонів вірогідний постійний тривожний стан, необгрунтовані спалахи гніву.

Лікування, яке призначить ендокринолог, допоможе нормалізувати гормональний баланс, виключити зайву набряклість. Для того, щоб шкіра виглядала здоровою в сукупності з терапією можна застосовувати відвари трав.

Поєднання мучниці, петрушки і польового хвоща допоможе вивести зайву рідину з організму, суміш женьшеню і елеутерокока має тонізуючий ефект.

Щитовидна залоза потребує йоду. Печінка тріски, яєчний жовток, креветки, морська риба, яловича печінка, – лідери за в містом цього мікроелемента. Постарайтеся чергувати вищевикладені продукти у своєму раціоні, для того, щоб щодня з’їдати як мінімум одну порцію будь-якого з них.

Джерело

Поділись


Магазин