Медики пояснили, як вилікувати варикоз без допомоги лікаря

1901

За статистикою, практично кожна третя жінка стикається з варикозом. Чоловіків дане захворювання турбує набагато рідше – виникає воно у одного з п’яти представників сильної статі.

Що таке варикозне розширення вен?

Простими словами, варикоз – це порушення відтоку крові, в наслідок чого кров застоюється у венах нижніх кінцівок, а від цього вони втрачають свою еластичність і розтягуються. В результаті цього, на ногах утворюються набряклі вени від синього до фіолетового кольору.

Не варто плутати куперозну “зірочку” з варикозним розширенням вен. Купероз – це окреме захворювання судинної системи, яке є однією з причин розвитку варикозу.

Як лікувати варикоз в домашніх умовах?

Носити компресійну білизну. Якщо ви вирішили зупинити розвиток варикозу без допомоги лікаря, то компресійна білизна повинна бути профілактичною. Посилену ступінь компресії для лікування варикозного розширення вен на ногах може призначити тільки лікар.

Частіше класти ноги на піднесену поверхню. Ця дія допомагає відновити правильний відтік крові від серця до ніг і назад.

Стабілізувати вагу. При варикозі будь-який тиск на нижні кінцівки є небезпечний своїми наслідками. Це стосується і зайвої ваги, і пари сумок в руках, і гантелей в тренажерному залі. Потрібно перестати носити і піднімати важкі речі, а також схуднути. Те ж саме стосується і носіння взуття на підборах, при варикозі і для його профілактики висота каблука не повинна перевищувати 3-5 см.

Мити ноги в прохолодній воді. Ця дія чинить благотворний вплив на судини, за рахунок чого покращиться кровообіг.

Читайте також: Медики назвали одну з основних причин інсульту

Не засиджуватися на одному місці. Щоб нормалізувати відтік крові, потрібно вставати з місця і міняти позу кожні 30-40 хвилин, особливо тим, у кого сидяча робота.

Звичайно ж, краще не допустити розвитку варикозної хвороби, ніж потім лікувати її всіма можливими і неможливими способами. Але в будь-якому випадку, при появі роздутих вен на ногах слід негайно звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Джерело

Поділись


Магазин