Як звичайний желатин допоможе позбутися болі в суглобах?

1281

Від болів в суглобах страждає велика кількість людей. Серед причин їх виникнення є остеопороз, ревматоїдний артрит, остеоартрит, травми, кристали сечової кислоти, роки природного зносу, і інше. Більшості з нас відомо про протизапальні властивості меду, куркуми, імбиру і часнику, завдяки яким вдається втихомирити біль. Але чи знаєте ви про те, що прийти на допомогу може і менш популярний продукт – желатин!

Желатин є колагеном, отриманим з кістяного борошна, шкіри тварин і сухожиль. Є і його вегетаріанські версії, які роблять з агар-агару (варених і пресованих морських водоростей), або каррагенану (великих морських водоростей). Незважаючи на те, що вегетаріанський «желатин» має ту ж текстуру при використанні в приготуванні іншої їжі, він не володіє тими ж лікувальними властивостями. У даній ситуації ми маємо на увазі традиційний желатин, джерелом якого є велика рогата худоба і свині.

Як желатин бореться з суглобової болем

Великій кількості цілющих властивостей желатин зобов’язаний перш за все наявності в ньому колагену і білків. Необхідність цих елементів для здоров’я кісток виправдана – взяті вони саме з кісток і інших відходів м’ясної промисловості. Організм має надлишок колагену, який є структурним білком. Він з’єднує все воєдино і знаходиться в складі волосся, шкіри, кісток, і сполучної тканини. Желатин, в кількісному еквіваленті столової ложки, вміщує в себе від 6 до 12 г білка. Наше тіло всмоктує колаген з желатину, збільшуючи власний запас.

Желатин зменшує суглобовий біль 2 способами. По-перше, підвищує рівень колагену, таким чином підтримуючи сполучну тканину, а по-друге, зміцнює кістки. Даний харчовий продукт також має в своєму складі хондроїтин, хімічну речовину, яку було знайдено в хрящі. Вона підвищує поглинання вологи в волокнистий шар для забезпечення пластичності і рухливості.

Дослідження впливу прийому колагену в процесі лікування таких захворювань як остеопороз і остеоартрит виявили, що його всмоктують наші власні хрящі. Завдяки цьому здійснюється змащення і зміцнення сполучної тканини в суглобах, і ефективно полегшується біль. Колагену потрібен певний час, щоб увібратися з желатину – до декількох місяців.

Цей нюанс врахували в ході одного з досліджень, а в 2012 році журнал «Профілактична компліментарна медицина» його опублікував. Під час його проведення вченими здійснювалося спостереження за рівнем больових відчуттів в суглобах учасників дослідження на третій і шостий місяць після початку введення желатину в раціон харчування в якості харчової добавки. Різниці, між показниками в групі, учасники якої три місяці вживали додатково желатин, і контрольної групи, не було. Проте через півроку після початку дослідження, відмінність між групами була суттєва. У колагеновій групі відбулося відчутне зниження больових відчуттів в суглобах ніг, рук і спини.

Застосування желатину

Прозора текстура і відсутність смаку і аромату, робить желатин надзвичайно зручним продуктом для змішування з іншими компонентами. Завантажена цукром і хімічними речовинами версія, яка випускається в зручних кольорових маленьких упаковках, є не кращим джерелом желатину. Натуральний желатин без приправ дасть вам можливість скористатися всіма корисними властивостями без непотрібного сміття. Нижче ми з вами поділимося рецептом живильного пудингу, що з’єднує в собі желатин і інші продукти харчування. Головний його інгредієнт зменшить суглобовий біль; мед – захистить від запалень; мінерали, здорові жири і волоконний білок з насіння – підтримають кістки; а родзинки стануть постачальником заліза.

Пудинг з желатину

Складові: Ізюм – 3 ст. л., 2 ст. л. натурального желатину без добавок, насіння льону – 8 ч. л., насіння гарбуза – 3 ст. л., насіння кунжуту – 4 ст. л., мед – ¾ склянки.

Спосіб приготування і вживання: старанно змішайте всі складові за допомогою блендера. Помістіть приготовлену суміш в скляну ємність і зберігайте її при кімнатній температурі. Вживайте по одній чайній ложці пудингу двічі на добу перед ранковим і вечірнім прийомом їжі.

Навіщо мучитися від суглобових болів, якщо є доступний і ефективний засіб, який може суттєво їх полегшити? Обов’язково додайте желатин в свій раціон і відчуйте новий смак життя!

Поділись


Магазин