Фахівці розповіли, як безсоння впливає на організм

Нестача сну робить нас дратівливими. Вона може призвести до постійного відчуття втоми та зниження працездатності. Однак, негативний вплив нестачі сну не обмежується пригніченим настроєм. Вона впливає також на наше фізичне здоров’я, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

Безсоння пов’язане з підвищеним ризиком виникнення багатьох хронічних захворювань та погіршенням загального здоров’я організму. Здоровий сон забезпечує оптимальний рівень енергії та підтримує роботу різних органів та систем організму.

Якщо ночами ви проводите багато часу у смартфоні або вам просто важко заснути, ви повинні усвідомити, як порушення режиму сну впливає на ваш організм.

Нестача сну сильно шкодить здатності нашого мозку вчитись і запам’ятовувати. Можуть виникнути труднощі з концентрацією. Також дослідження показали, що недосипання загострює симптоми депресії та тривожності.

Також безсоння може негативно вплинути на імунітет, що робить людину більш вразливою перед різноманітними хворобами.

Через нестачу сну можуть виникнути порушення гормонального фону, які змушують людину споживати більше калорій. З часом це призводить до збільшення ваги та збільшує ризик ожиріння. Здоровий режим сну допомагає перемогти потяг до їжі.

Також недосипання пов’язують з проблемами травлення. Воно може збільшити потяг до нездорової та висококалорійної їжі, якою організм намагається компенсувати нестачу енергії. Це може призвести до діареї, запорів, підвищеної кислотності та нетравлення шлунка.

Крім того, безсоння збільшує ризик серцевих хвороб, діабету та гіпертонії.

Поділись


Новини партнерів