Залізо – це одна з найважливіших поживних речовин для росту та розвитку організму, а також загального самопочуття. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), “залізо є необхідним елементом з важливими функціями, такими як транспортування кисню, синтез ДНК та метаболізм у м’язах”.
Присутність заліза в нашому тілі є критично важливою, особливо в періоди, коли організм росте або трансформується – наприклад, у маленьких дітей та вагітних жінок. Дефіцит заліза призводить до анемії, яка є приблизно у 33% невагітних жінок, 40% вагітних жінок та 42% дітей у всьому світі за статистикою ВООЗ, пише Жіночий світ
Однією з цілей сталого розвитку, встановлених Організацією Об’єднаних Націй (ООН), яка повинна бути досягнута до 2030 року, є подолання голоду. Це передбачає зупинення неправильного харчування населення по всьому світу.
Доктор Франческо Бранка, директор департаменту харчування та безпеки харчових продуктів ВООЗ, зазначає, що зменшення анемії є важливим кроком у досягненні мети ООН.
“Зменшення рівня анемії є одним із пунктів наших зусиль з ліквідації всіх форм голоду. Однак прогрес був незначний, і ми все ще маємо 614 мільйонів жінок та 280 мільйонів дітей, які страждають від неї в усьому світі”, – сказав доктор Бранка в ВООЗ.
Щоб запобігти дефіциту заліза, ВООЗ рекомендує вживати багаті на залізо продукти:
- М’ясо та риба. Існує ряд м’ясних продуктів, які багаті залізом, наприклад, птиця або риба. Лосось і тунець – це два специфічних види риби, чиє м’ясо вважається найбільш насиченим залізом.
- Яйця. 100 г яєць містить 1,2 мг заліза, окрім багатьох інших корисних речовин.
- Бобовові. Найбагатшою на залізо бобовою культурою є сочевиця, яка містить 6,6 мг заліза на 100 г.
- Темна листяна зелень. Зокрема, шпинат широко відомий, як джерело заліза. Він містить 2,7 мг заліза на 100 г.
- Горіхи та насіння. 100 г такої популярної закуски, як горіхи, обсмажені в олії з сіллю, містить 2,6 мг заліза.
Крім того, ВООЗ рекомендує регулярно вживати багаті на вітамін С продукти, такі, як цитрусові та полуниця, оскільки він необхідний для засвоєння заліза.