БАДи для волосся: за і проти

Експерименти з кольором, стрес, неправильний догляд, сонце, вагітність, дієти – причин поганого стану волосся багато. Чи здатні БАДи врятувати ситуацію, читайте в цій статті.

Біологічно активні добавки винайшов американський хімік Карл Ренбор майже сто років тому після того, як опинився в китайській в’язниці. Під час ув’язнення він додавав в їжу розтерті цвяхи, щоб заповнити дефіцит заліза. Зараз добавки складаються з десятків компонентів і діляться на дві основні групи: нутрицевтики і парафармацевтики. Перші є джерелами харчових речовин. Другі використовуються в якості допоміжної терапії та профілактики захворювань. Всі види БАДів відносяться до продуктів харчування і не є лікарськими препаратами. В їх завдання не входить лікування захворювань, наприклад, алопеції (облисіння). Зате вони відновлюють і підтримують баланс всіх необхідних речовин, допомагаючи організму протистояти несприятливим зовнішнім чинникам, будь то стрес або невдале фарбування.

ЗА

Вирішують різні проблеми

Біологічно активні добавки для волосся не однакові. Їх можна розділити на кілька категорій. Одні спрямовані на вирішення проблем волосяного стрижня: сухість, тьмяність, ламкість, зниження еластичності і пружності. Інші зміцнюють безпосередньо фолікули, зупиняючи випадання волосся і стимулюючи ріст нового. Крім усього іншого, корисні добавки надають потужний профілактичний ефект, щоб локони довше залишалися у відмінній формі.

Доповнюють харчовий раціон

Не всі вітаміни і мінерали синтезуються організмом або синтезуються в недостатній кількості. Для здоров’я волосся вирішальне значення мають вітаміни групи В і D, а також кальцій і цинк. Незважаючи на те, що БАДи не є ліками, добавки з правильним збалансованим складом цілком можуть скорегувати і доповнити щоденне меню відсутніми корисними компонентами.

Містять необхідну щоденну норму корисних речовин

Багато речовин не синтезуються в організмі людини. Отримати їх в потрібному обсязі разом з продуктами харчування так само складно. Наприклад, білий пігмент кверцетин зміцнює не тільки кістки і суглоби, але і чинить позитивний вплив на стан волосся. З’їдати щодня по кілограму цвітної капусти, щоб підтримувати необхідний рівень цього фітонутрієнту, складно. А проковтнути пару капсул – запросто. Але важливо не переборщити з БАДами: чим більше вітамінів надходить в організм одноразово, тим гірше вони засвоюються.

Містять не тільки вітаміни і мінерали

На відміну від традиційних вітамінно-мінеральних комплексів, БАДи так само містять незамінні жирні кислоти і амінокислоти, ферменти і фітонутрієнти – корисні речовини рослинного походження, одержувані з овочів, фруктів і трав. Найчастіше в складі добавок для волосся присутні екстракти зеленого чаю, хвоща, ехінацеї, пшениці, всілякі рослинні масла.

Працюють зсередини

Сироватки, масла та інші продукти для краси волосся більшою мірою надають миттєвий і візуальний ефект. Гладкість і сяйво будуть радувати лише до наступного миття голови. У той же час добавки працюють зсередини, дійсно вирішуючи проблему, а не маскуючи її. 

Це зручно

Біологічно-активні добавки вигідно відрізняються від б’юті-засобів для зовнішнього застосування. Нанесення ампул або маски для волосся вимагає часу, якого вічно не вистачає. Не кажучи вже про регламент салонних процедур. Через порушення регулярності лікування, ефект настає значно пізніше або не наступає зовсім. Привчити ж себе до прийому 1-3 пігулок в день набагато простіше.

ПРОТИ

Cумнівний склад

Найчастіше виробники БАДів заявляють, що виробляють на 100% натуральні добавки. В даному випадку перевіряти важливіше, ніж довіряти. Іноді серед рослинних екстрактів в складі можуть бути перераховані гормони або міорелаксанти. Перед прийомом таких препаратів потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Підробки

Виробник повинен вказувати на упаковці дату виробництва та строк придатності. В інструкції має міститися інформація про протипоказання до застосування і можливі побічні реакції. Так само всі добавки повинні мати реєстраційне посвідчення та документи, що підтверджують якість та безпеку.

Побічна дія

Якісні добавки для волосся, на відміну від таблеток для схуднення або поліпшення сексуальної функції, безпечні для організму. У рідкісних випадках передозування можуть спостерігатися алергічні реакції, нудота, запаморочення. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря. Щоб цього не сталося, важливо слідувати інструкціям і дотримуватися рекомендованого виробником дозування. Так само БАДи не слід приймати під час вагітності та годування груддю.

Недоведена ефективність

Оскільки БАДи не є лікарськими препаратами, їх не тестують ні на тваринах, ні на людях, а значить, немає доказів їх ефективності та безпеки. Щоб не нашкодити собі, вибирайте перевіреного виробника і проконсультуйтеся з лікарем перед початком терапії.

Важливо пам’ятати, що чарівних таблеток не існує, а лікування і профілактика волосся займають час. Ефект від біологічно активних добавок настане не раніше, ніж через один-два місяці після початку прийому

Поділись


Новини партнерів