Хоча велика кількість людей залишається вдома через пандемію, час від часу нам все одно доводиться виходити на вулицю. Багато хто задається питанням – чи є ризик заразитись через одяг? Це поки не дослідили, але на деяких поверхнях коронавірус досить живучий. Наприклад, на папері та картоні він живе 24 години, а на пластику та сталі тримається три дні, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.
Одяг підпадає під категорію пористих матеріалів. Однак передача вірусу через нього дуже малоймовірна. Для цього потрібно, щоб заражений чхнув чи покашляв на вас, або ж щоб ви торкнулись одягом поверхні, на якій залишився вірус, потім ви маєте торкнутися тієї ділянки одягу, на яку потрапили краплі з вірусом, а потім провести рукою по обличчю.
Однак, профілактика завжди краща за лікування, і якщо ви непокоїтесь через те, що на одязі могло щось залишитись, то можете вжити наступних заходів:
- Змініть одяг, коли повертаєтесь з громадських місць, або коли ви торкалися поверхонь, з якими контактує багато людей (стіні, колони і т.д.)
- Переодягніться, якщо хтось чхав чи кашляв на вас
- Мийте руки перед переодяганням і після нього
- Постарайтесь прати цей одяг окремо в теплій воді з вашим звичайним порошком
Хоча досі немає жодних доказів, що вірус може жити на одязі, такі прості заходи безпеки допоможуть багатьом людям почуватись спокійніше.