Ожина: кому особливо корисно їсти цю ягоду

У серпні дозріває чорна ягода – ожина, яка дуже високо цінувалася ще за часів Гіппократа. Лікарі рекомендують включити ожину в раціон людям, страждаючим від різних захворювань

Ожина – далека родичка малини, однак в нашій країні вона поширена не так широко. І дуже даремно. Користі від ожини не менше, а то й більше, завдяки цінним активним речовинам, що входять до її складу. У деяких країнах її вважають ліками від усіх хвороб і активно культивують в садівництві. А кому особливо потрібно і корисно їсти цю ягоду , яка достигає в серпні?

користь ожини

Корисна ожина

У ягоді міститься безліч антиоксидантів, які захищають організм від ракових пухлин і допомагають залишатися йому молодим. Причому цих речовин в ній більше, ніж в малині і томатах – визнаних лідерів за кількістю антиоксидантів.

Кахетіни, антоціани, флавоноли мають виражений протизапальний ефект.

Читай також: Чотири види болю, які сигналізують про серйозні захворювання

Величезна кількість вітамінів: А, В1, В2, Е, Р, С і РР, а також мінеральних речовин від магнію до заліза роблять цю ягоду прекрасним варіантом зміцнити імунітет, наситити організм корисними речовинами.

Кому потрібно їсти ожину

  • Через малу кількість вуглеводів ожина рекомендується діабетикам.
  • У 100 грамах ожини всього 43 калорії, її можна безпечно їсти тим, хто стежить за калорійністю свого харчування і сидить на дієті.
  • Біофлавоноїди допомагають знизити неприємні відчуття під час менопаузи, відсунути настання клімаксу.
  • Фенольні сполуки запобігають розвитку склеротичних захворювань, чудово впливають на судини, зміцнюючи їх.
  • Ще Гіппократ був упевнений, що ожиною можна лікувати подагру і артроз. І дійсно, ягоди значно полегшують стан хворих цими недугами.

Читай також:  Як не можна їсти дині та кавуни

  • Ожина показана при багатьох серцево-судинних захворюваннях, і знижує артеріальний тиск, зміцнює серцевий м’яз, очищає судини від холестеринових бляшок.
  • Легка сечогінна дія надає м’який очищуючий ефект на нирки і сечовидільну систему.
  • А ось жовчогінні властивості у ожини дуже виражені. Саме тому вона показана при холециститі, так як сприяє підвищенню моторики жовчних проток.

Мабуть, тільки в одному випадку ожину не можна їсти – якщо у тебе проявилася алергія на цю ягоду. Причому вона може бути відразу, а може через кілька днів після вживання. Якщо ти пропонуєш малюкові ожину вперше, то роби це в першій половині дня і не більше 1-2 ягід протягом 3-4 днів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів