Чотири види болю, які сигналізують про серйозні захворювання

1. Біль в області потилиці
Найчастіше пов’язаний зі спазмами судин голови. Спочатку треба виміряти тиск. При підвищеному тиску зняти болі допоможуть спазмолітики (спазган, спазмалгон) і препарати папаверину (но-шпа, дротаверин).

При зниженому потрібні стимулятори з кофеїном (цитрамон, кордіамін, каффетін) або адаптогени типу елеутерококу та китайського лимонника на вибір – 30 крапель настоянки).

2. Гострий зубний біль
Сильний, смикаючий біль говорить про гостре запалення: пульпіт, абсцес (гнійних утвореннях). До зубу не можна прикладати гаряче, гріти місце навколо. Так запалення тільки посилиться, може прорватися гнійник. Екстрено можна прийняти простий анальгетик, який заспокоїть нервові закінчення і засоби з лідокаїном та іншими анестетиками (частіше продаються в аптеках у вигляді гелів). І терміново до стоматолога!

3. Шийні болі
Найчастіше викликані остеохондрозом шийного відділу хребта (а одна з його основних причин – брак раціональних навантажень і незручна поза за робочим столом).

Також схожі болі можуть бути викликані миозитом – запаленням шийних м’язів – після прогулянок без шарфа і шапки на холодному вітрі. Знімаються препаратами на основі ібупрофену і диклофенаку і мазями (ефкамон, бутадіон, вольтарен). Залишати міозит без лікування, як і будь-яке запалення, не можна – є ризик ускладнень у вигляді невриту.

4. У центрі верхньої частини живота
Це може означати гастрит або виразку нижніх відділів шлунка, а також виразку дванадцятипалої кишки. Для них типові нічні і голодні болі.

Проходять при прийомі антацидних препаратів, препаратів омепразолу, рідкої їжі. А неприємні відчуття в животі знімуть мезим, мотіліум, церукал. З народних засобів хороші м’ятний чай, відвари меліси, шипшини і ромашки.

Джерело

Поділись


Новини партнерів