Які запахи зцілюють
Ще в давнину люди використовували ароматичні олії. Сьогодні їх цілющі властивості підтверджують вчені.
шавлія

Цілющі властивості шавлії були відомі людям ще в античні часи. У той час ця рослина була найбільш поширене в Середземномор’ї і Центральній Азії. Вважалося, що вона мала антисептичні властивості і допомагала при спазмах.
Останнє дослідження лише підтвердило це припущення.
Запах і напій з шавлії не тільки допомагають жінкам впоратися з характерними болями в животі, а й знімають стрес, а також покращують пам’ять.
На думку дослідників, це потужний антиоксидант, який допомагає очистити організм і перешкоджає розвитку нестійких молекул – вільних радикалів, які прискорюють процес старіння і викликають рак.
Але не варто забувати головну медичну мудрість: «Те, що може принести користь, в інших умовах може принести шкоду». Іншими словами, треба знати міру.
Шавлію, як і інші ароматичні олії, варто застосовувати дозовано – від 15 до 60 хвилин в день, але не більше, інакше це викличе зворотний ефект.
Лікарі також не рекомендують запах шавлії вагітним жінкам – для їх організму він небезпечний, а також може позбавити їх грудного молока.
Перцева м’ята

А ось перцеву м’яту навчилися застосовувати ще в Стародавньому Єгипті, де виробництво ароматичних олій знаходилося на високому рівні. Листя м’яти були знайдені в пірамідах, що датуються 1 000 роком до нашої ери.
Сьогодні численні дослідження доводять, що олія перцевої м’яти:
- знімає біль при синдромі подразненого кишечника,
- допомагає при шлунково-кишкових розладах,
- знижує туберкульозне запалення.
Відповідно до наукової статті, опублікованій в журналі «Ailment Pharmacology», суміш з 90 мг олії перцевої м’яти і 50 мг олії кмину, при регулярному вживанні, привела до значних поліпшень у пацієнтів, які страждають функціональною дисперсією.
Ну а здоровим людям м’ятна олія допомагає впоратися зі стресом і, якщо вірити дослідженню докторів Бостонського університету, поліпшити пам’ять.
апельсин
А ось запах і олія апельсина можуть зробити з вас справжнього «гуру» стресостійкості. Недарма її постійно використовують при масажі. Вона містить спеціальний інгредієнт линалоол, який знижує напругу і заспокоює нервову і серцево-судинну систему. Завдяки йому, запахи цитруса використовують як засіб від головного болю.
Апельсинова есенція допомагає навіть при гострому кишковому захворюванні – сальмонельозі. Це доводить дослідження, опубліковане в журналі «Journal of food science». Апельсинова олія перешкоджає розмноженню бактерій сальмонели і є відмінним антисептиком. У неї тільки один недолік – це сильний алерген. Тому, експерти радять, про всяк випадок, перед зовнішнім застосуванням розбавляти апельсинову олію іншою есенцією.
кориця
Якщо вам не вистачає уважності або зібраності, то вирішити ці проблеми допоможе кориця. Особливо це корисно водіям, які після вдихання коричного запаху заспокоюються і краще концентруються. Про це заявили дослідники з Уілінгского єзуїтського університету в США.
Вони також додали, що в присутності запаху кориці у людей прискорювалася реакція і поліпшувалася моторика. На думку вчених, це спостереження в майбутньому допоможе запобігти розвитку хвороби Альцгеймера.
Крім тонізуючих якостей, кориця відома своїми антибактеріальними і протизапальними властивостями. Наприклад, запах кориці здатний зняти головний біль, викликаний застудою, як і полегшити всі її перші симптоми.
Лаванда
Всі знають, що лаванда допомагає впоратися із занепокоєнням, безсонням і депресією. Але, далеко не всім відомо, що олія лаванди сприяє росту волосся. Вчені з дослідницького центру «The Natural Medicines Comprehensive Database» стверджують, що лаванда ефективна при алопеції, коли людина втрачає волосся на вузькій ділянці тіла.
Завдяки своїм злегка одурманюючим якостям, лаванду можна застосовувати як засіб від болю. Про це повідомили дослідники з Ісфаханського медичного університету. Вони спробували зменшити біль у дітей після толзіллектомії (видалення мигдалю). В результаті діти, які постійно вдихали запах лаванди, відчували біль менше, ніж інші пацієнти.
А ще олія лаванди здатна загоювати рани. Якщо змішати її з йодом, то рана затягнеться набагато швидше. Про це повідомили турецькі вчені в виданні «Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine».