За деякий час туберкульоз перетворився зі смертельної на виліковну хворобу. Це заразна інфекційна хвороба, яка зазвичай вражає легені людини. Крім того, туберкульоз може вражати й інші органи, такі як мозок, печінка, шлунково-кишковий тракт, шкіра, хребет тощо. Хворобу викликає бактерія під назвою Mycobacterium tuberculosis, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.
У 20 столітті туберкульоз був найпоширенішою причиною смерті у світі. Сьогодні ж, за умови вчасної діагностики він лікується антибіотиками. Але це вимагає часу та дотримання всіх рекомендацій лікаря. Якщо закінчити прийом ліків занадто рано, бактерії, що вижили, можуть стати стійкими до антибіотиків.
Найпоширенішими симптомами туберкульозу є вечірнє підвищення температури, втрата ваги, відчуття втоми і втрата апетиту. Але симптоми можуть відрізнятись, залежно від того, яку частину тіла вразила хвороба. Якщо уражені легені, можна отримати кашель, який може бути сухим або з виділенням слизу та навіть крові, що іноді супроводжується дисфорією.
Якщо постраждала слизова оболонка легенів, може виникнути біль у грудях, що посилюється при вдиху, відчуття болю по боках грудної клітки при кашлі та прогресуюча дисфорія.
Якщо бактерія потрапила в органи черевної порожнини, виникає неспецифічний біль у животі, асцит, проблеми із випорожненням кишечника.
При туберкульозі кісток біль та спазми у спині, біль у суглобах і набряки. Крім того, можна помітити слабкість однієї чи кількох кінцівок.
Туберкульоз мозку спричиняє сплутаність свідомості та напади. В деяких випадках він навіть може викликати проблеми з очима, як почервоніння, погіршення зору та сльозотечу.
Вплив туберкульозу на репродуктивні органи може спричинити розлади роботи яєчників.
Таким чином, туберкульоз може вражати практично всі органи тіла. При появі його симптомів необхідно негайно відвідати лікаря. Крім того, якщо ви були в тісному контакті з кимось, кому поставили діагноз туберкульоз, вам також потрібно пройти обстеження. Обов’язково потрібно пройти обстеження, особливо якщо у вас незрозуміла втрата ваги, кашель, слабкість. Заразними видами туберкульозу є ті, що вражають легені та дихальні шляхи.
Ці типи туберкульозу можуть поширюватись повітряно-крапельним шляхом. Ймовірність розповсюдження інфекції зростає в рази, якщо пацієнт не закриває рот і ніс під час кашлю та / або не отримує лікування. Тому так важливо дотримуватись норм гігієни і прикривати ніс і рот під час кашлю.