З початку пандемії дієтичні добавки з цинком, магнієм та вітамінами стали страшенно популярними. Багато людей щодня приймають додаткові дози поживних речовин, щоб зміцнити імунітет та уникнути зараження COVID-19. Також ці препарати приймають люди, що вже інфікувались, аби швидше стати на ноги, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.
Однак зважайте – всі поживні речовини засвоюються краще, якщо надходять не з добавок, а з харчових джерел. За словами лікарів, відновлення після хвороби має вирішальне значення. Кількість хворих на COVID-19 у світі продовжує зростати, тому важливо пам’ятати, яку роль відіграє правильне харчування у одужанні після інфекційних хвороб.
Доктор Пратіт Самдані, лікар внутрішньої терапії лікарні Breach Candy, каже, що хоча на перший погляд найпростіший спосіб отримати всі необхідні поживні речовини – це прийом добавок, однак ви можете замінити їх на збалансований раціон, що буде значно корисніше в довгостроковій перспективі. Для швидшого одужання та зміцнення імунітету доктор Самдані рекомендує включити в раціон продукти, багаті на магній, цинк та вітаміни А, С та Е.
Ось, звідки ви можете одержати всі ці поживні речовини:
Вітамін С: цитрусові, полуниця, болгарський перець, цвітна капуста, броколі, помідори, спаржа.
Вітамін А: продукти, що багаті на бета-каротин, такі як морква, гарбуз, апельсини, манго, дині, листова зелень, жирна риба.
Вітамін Е: горіхи, рослинні олії (наприклад соняшникова, сафлорова чи мигдалева), збагачені продукти, цільні злаки та насіння.
Цинк: бобові, цільні зерна, насіння, горіхи, молочні продукти, яйця та темний шоколад.
Магній: броколі, авокадо, банани, сушений інжир, ківі, папайя, ожина, малина, дині та грейпфрути.
Також доктор Самдані наголошує на важливості пісного білка. Звісно, перед тим, як включити в раціон будь-які продукти, варто врахувати індивідуальні непереносимості та алергії.