Медики назвали фактори, які можуть сповільнити старіння

Група вчених канадського університету (Торонто) протягом трьох років вивчала 7000 добровольців середнього та похилого віку, щоб визначити фактори, що уповільнюють старіння.

Результат досліджень факторів благополуччя у плані здоров’я, емоційних, когнітивних та фізичних функцій показав, що найкраще почувається людина, яка відповідає певному списку вимог.

Насамперед стать людини впливає на старіння. Жінки справляються з цим набагато краще за чоловіків. Ідеальний стан у старості буде у жінки, яка ніколи не була одружена, крім того, вона повинна бути фізично активною, не страждати ожирінням, негативно ставитися до куріння, мати доходи не нижче середніх. Це ще не все. Ця жінка також не повинна мати проблем зі сном, не скаржитися на серце і не страждати від артриту.

Саме люди, які відповідають зазначеним вимогам, протягом усіх трьох років спостережень зуміли зберегти рівень здоров’я, який у них був спочатку. З них 75% мали вік від 55 до 64 років, половина решти була старшою за 80.

Люди без надмірної ваги показали результат, який на 24% був кращим, ніж у інших піддослідних. Геронтологи вважають, що ніколи не пізно відмовитися від шкідливих звичок і почати набувати корисних. Це допоможе зберігати чудове здоров’я навіть у похилому віці.

Джерело

Поділись


Новини партнерів