Лікар: дефіцит В12 шкодить розвитку дітей

Вітамін B12 необхідний для того, щоб допомогти організму виробляти еритроцити та виділяти енергію з їжі. Незалежно від того, скільки років людині важливо мати правильний рівень вітаміну. Дослідження, проведене раніше цього року командою вчних з Данії, показує вплив дефіциту вітаміну B12 на дітей.

Нестача вітаміну B12 може призвести до анемії, спричиненої дефіцитом вітаміну B12, станом із цілою низкою симптомів та ускладнень. Хоча наслідки цього можуть бути доволі серйозними для дорослих, вони можуть бути ще серйознішими для дітей, коли так важливо отримувати правильні вітаміни та поживні речовини.

“Нове дослідження виявило зв’язок між цим дефіцитом у дітей і поганим розвитком. Серед багатьох дітей, які брали участь у нашому дослідженні, ми виявили сильну кореляцію між дефіцитом вітаміну B12 і поганим моторним розвитком та анемією. Дефіцит вітаміну B12 є однією з недооцінених проблем, коли мова йде про недоїдання”, – каже лікар-невролог Олександра Альохіна.

Щодо того, як виправити дефіцит, команда сказала, що просто давати людям їжу з вітаміном B12 не допоможе виправити ситуацію. Це частково пов’язано з тим, як працює кишківник дитини.

Кишечник дитини може поглинати лише 1 мкг B12 за один прийом їжі. Таким чином, якщо дитині не вистачає 500 мкг, щоб заповнити цей дефіцит потрібно набагато більше часу, ніж кілька тижнів.

Поділись


Новини партнерів