Експерт назвала чотири негативні ефекти вівсянки для організму

Вживання корисної, здавалося б, вівсянки може шкодити м’язам та травленню.

Деякі продукти з вівсянки – є калорійними цукровими «бомбами». Дієтолог Василина Пономарьова розповіла про негативні ефекти вівсянки. Фахівець зазначила, що вівсяна крупа корисна як джерело вітамінів, клітковини, мінералів, білка. Але вівсянкою часто називають вівсяні пластівці швидкого приготування або готові до вживання мюслі. Ці продукти містять багато цукру та насичених жирних кислот, які при надмірному вживанні можуть викликати підвищення рівнів холестерину та цукру, сприяти розвитку діабету.

Може швидко зіпсуватись. Експерт попереджає: тільки при правильному зберіганні в герметичному впакуванні вівсянка може довго залишатися смачною та корисною. Якщо пакування порушене, вівсянка може швидко стати затхлою.

Сприяє послабленню м’язів. На перший погляд, вівсянка містить вражаючі 14 г білка на 100 г продукту. При цьому в ній також міститься велика кількість харчових волокон, які набухають у шлунку і тому добре насичують. Таким чином, при поїданні вівсянки може надовго пригнічуватися відчуття голоду – в результаті людина відмовляється від їжі і не отримуєте достатньої кількості тих поживних речовин, які допомагають підтримувати та нарощувати м’язову масу протягом дня.

Викликає проблеми із травленням. Однією з переваг вівса вважається те, що він (залежно від сорту) не містить глютен або містить його дуже мало. Глютен – це білок злакових культур, який може засвоюватися організмом, що провокує появу неприємних проблем із травленням. Але мало хто знає, що вівсянка містить авенін – білок, який дуже схожий своєю дією на глютен. Тому після її вживання можливі здуття, гази, біль у животі, порушене випорожнення.

Поділись


Новини партнерів