Стало відомо, яка кава суттєво знижує ризик серцевої недостатності – мелена чи розчинна

Кава — поширений стимулятор, який можна знайти сьогодні практично у кожній оселі. Однак було виявлено, що цей напій не лише бадьорить людей вранці чи вдень, а й корисний для здоров’я. Для прикладу, він впливає на зниження ризику серцевої недостатності.

“Згідно з дослідженням вживання двох-трьох чашок кави на день може знизити ризик серцево-судинних захворювань. Дослідження показали, що було значне зниження ризику ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, інсульту та застійної серцевої недостатності після вживання будь-якої меленої, розчинної кави та кави без кофеїну”, – каже лікар-дієтолог Василина Пономарьова.

Споживання меленої, розчинної та кави без кофеїну легкою і помірною мірою слід розглядати як частину здорового способу життя. Однак, у той час як усі три види кави приносили певну користь, найслабшою за своєю корисністю була кава без кофеїну.

Це дослідження доповнює сукупність даних обсерваційних випробувань, що пов’язують сучасне споживання кави з кардіозахистом, що виглядає багатообіцяюче.

Необхідні рандомізовані контрольовані випробування, щоб довести зв’язок між кавою та серцево-судинними захворюваннями.

“Мелений кофеїн був найбільш ефективним, знижуючи ризик передчасної смерті на 27 відсотків, тоді як кава без кофеїну та розчинна кава знижували її на 14 відсотків та 11 відсотків відповідно”.

Поділись


Новини партнерів