Вчені: кава допомагає схуднути, але це залежить від часу її вживання

Чи можна схуднути за допомогою кави, кофеїну? Це питання широко досліджувалося у науці. Зокрема, дослідники з Ноттінгемського університету опублікували в журналі Scientific Reports дані про те, що кава сприяє «спалюванню» жирових клітин. На їхню думку, стимулюючий напій корисний для схуднення, оскільки він специфічно стимулює буру жирову тканину. Фахівці отримали свої висновки в експериментах із клітинними культурами та перевірили їх у дослідженні за участю дев’яти жінок та чоловіків віком (у середньому) 27 років. З’ясувалося, що після кави бура жирова тканина “помітно розігрівалася”, викликаючи велику активацію всередині клітин звичайного жиру. В результаті ті швидше «згоряли».

Деякі дослідження показують, що кава може впливати на почуття голоду, апетиту. Досліджувані вченими пацієнти з надмірною вагою швидше відчували себе ситими після вживання кави і, отже, менше їли під час наступних прийомів їжі. В результаті їм легше давалися спроби схуднення.

«Кофеїн впливає на гормони лептин та пептид YY, які визначають наше відчуття ситості», – повідомили науковці.

У той же час науковці припускають, що ефект схуднення, пов’язаний з кавою, може залежати від часу її вживання. Вважається, що кава найсуттєвіше впливає на жирові клітини, якщо її вживають між 9:30 та 11:30. Причина полягає у рівні кортизолу.

Кортизол є гормоном, що відповідає за пильність, а також обмін речовин, імунну систему і кров’яний тиск. Прийом кави за високого рівня кортизолу в організмі призводить до стресу. Якщо рівень кортизолу знижується, кава може дати заряд енергії і вплинути на організм, у тому числі сприяти зниженню ваги.

Поділись


Новини партнерів