Що краще і корисніше для здоров’я: гаряча ванна чи теплий душ

Водні процедури — важлива складова догляду за собою. Цивілізація зробила з нас “чистюль”, і тепер ми, на відміну від далеких предків, миємося досить часто. Хтось частіше приймає душ, а інші обожнюють полежати в гарячій ванні з аромаоліями, морською сіллю або пінкою. Але що корисніше для нашого здоров’я і чому потрібно випивати склянку води після водних процедур, пояснили терапевти, інформує Ukr.Media.

Чим відрізняються ванна і душ

Вид водних процедур може значно впливати на ваше здоров’я і самопочуття. Любителі швидкого, підбадьорливого душу з ранку кажуть, що немає кращого засобу для пробудження. А їх опоненти, прихильники ванни, роблять ставку на вечірній релакс.

Дійсно, під душем ми стоїмо не так довго, при цьому зазвичай вибираємо середню, комфортну для шкіри температуру. А ось набираючи ванну, включаємо сильніше гарячий кран. Ванна через розслаблення нервової системи дарує нам позитивні емоції, позбавляє від тривог і затискачів, що дозволяє швидше заснути. Крім того, у людини прискорюється метаболізм, швидше спалюються калорії, що є вагомим аргументом для багатьох дам.

Чим і кому небезпечна ванна

Багато хто вважає, що корисніше для здоров’я ванна, аргументуючи тим, що в гарячій воді краще відкриваються пори і очищається шкіра. Насправді впоратися з шкірним салом нітрохи не гірше здатний і душ, а ось часте прийняття ванн роблять шкіру беззахисною перед бактеріями, адже ми просто видаляємо весь захисний шар. В результаті шкіра може почати старіти завчасно.

Фахівці радять віддати перевагу душу для щоденного використання, а ванну приймати раз або два на тиждень.

Протипоказано лежати в гарячій ванні:

  • вагітним жінкам;
  • людям з хворобами серця і судин;
  • страждаючим тромбофлебітом;
  • з цукровим діабетом;
  • кістою яєчника або міомою матки.

Не можна проводити у ванні забагато часу, особливо якщо ви хочете спати. Відводьте на процедуру 20 хвилин і не нагрівайте воду вище +38 градусів.

Якщо у людини низький тиск, то можна полежати в прохолодній ванні, але зовсім недовго.

У будь-якому випадку після водних процедур лікар радить випити води, щоб заповнити потребу організму в рідині.

Чи корисний крижаний душ

Незважаючи на те що у крижаного душа є велика армія шанувальників, його не можна радити абсолютно всім. Здорові молоді люди повинні самі вирішувати, чи благотворного на них впливає холодна вода, але все одно вона не повинна бути крижаною.

А ось якщо у людини спостерігаються проблеми з серцево-судинною системою, то такі водні процедури не просто не корисні, а протипоказані. Може трапитися спазм коронарних артерій, і як наслідок — напад і критичний стан.

Молоді люди можуть приймати холодний душ не нижче +12 градусів, але чим старша людина, тим вища повинна бути ця межа.

Поділись


Новини партнерів