Вчені: звичка спати вдень може говорити про високий ризик інсульту

За умови регулярного денного сну у людини може підвищуватись ризик гіпертонії та інсульту, інформує журнал Hypertension.

За даними видання, дослідники, які представляють Американську кардіологічну асоціацію (AHA), встановили, що звичка спати вдень може говорити про високий ризик інсульту.

«У порівнянні з людьми, які ніколи не сплять вдень, у пацієнтів, які звикли до денного сну, на 12% вища ймовірність розвитку високого кров’яного тиску і на 24% вища ймовірність інсульту», – цитує вчених Hypertension.

Повідомляється, що авторами проекту було проаналізовано дані 360 000 осіб віком 40-69 років. Ці люди були поділені на групи залежно від своєї пристрасті до денного сну: ті, що ніколи або дуже рідко сплять вдень і ті, що вдаються до денного сну час від часу або сплять вдень постійно.

Було встановлено, що люди віком до 60 років, для яких денний сон є звичною справою, демонструють велику схильність до судинних проблем, включаючи гіпертензію та ризик інсульту.

«Денний сон може погіршити якість нічного сну. Це, у свою чергу, призводить до погіршення здоров’я», – висловилися експерти про передбачувану причину зв’язку денного сну та небезпечних судинних порушень.

Поділись


Новини партнерів