10 ознак того, що ви з’їдаєте занадто багато цукру

Якщо такі стани здаються вам знайомими, це може бути ознакою того, що ви вживаєте дуже багато цукру, – констатує дієтолог Василина Пономарьова.

Підвищене відчуття голоду. Фахівець пояснює: коли ми їмо дуже багато солодкого, високий рівень інсуліну в крові перешкоджає адекватному проникненню глюкози в клітини. В результаті тіло втрачає потрібну йому енергію і організм продовжує вимагати їжу.

Постійна втомлюваність. Коли рівень цукру в крові високий, організм не може правильно зберігати та засвоювати глюкозу. Енергія не використовується належним чином, і наші клітини не одержують необхідне їм паливо. Все це змушує нас відчувати себе втомленими, вимотаними.

Прискорене сечовипускання. Вживаючи багато цукру, людина підвищує свій рівень глюкози у крові. У відповідь організм намагається збалансувати її концентрацію, розбавляючи запасами води. Це призводить до частого сечовипускання.

Жага. Втрачені запаси води, які організм використовує для компенсації, можуть призвести до сильної спраги та сухості у роті.

Втрата ваги. Часті позиви до сечовипускання через підвищення рівня цукру в крові призводять до того, що організм втрачає воду і, таким чином, стає легшим.

Інфекції. ІМП (інфекції сечовивідних шляхів) та дріжджові грибки є поширеними побічними ефектами вживання занадто великої кількості цукру, особливо у жінок. Цукор створює сприятливе середовище для розмноження багатьох патогенних організмів.

Розмитий зір. Клітини в очах страждають від надто активної втрати вологи при посиленні сечовипускання, спровокованого підвищеним вмістом цукру в крові. Зневоднюючі ефекти деформують їх і іноді роблять наш зір нечітким.

Погане загоєння. Якщо невеликі ранки, порізи або садна занадто довго гояться, причиною цього може бути цукор. Коли його вміст у крові зростає, це може пошкоджувати судини та погіршувати кровообіг. В результаті пошкоджені тканини втрачають здатність регенерувати як раніше.

Проблеми з концентрацією. Якщо вам важко приймати рішення або виникає відчуття, що ви стали гірше розуміти, це теж може бути пов’язане з високим цукром у крові – сигналом того, що тіло не витрачає його належним чином, і клітини головного мозку не одержують потрібної дози глюкози.

Дратівливість. Дослідження показали, що люди з високим рівнем цукру в крові більш тривожні, дратівливі, інколи пригнічені. Коли мозок зненацька втрачає збалансований запас глюкози, настрій різко падає. Цукор також впливає на засвоєння іншої поживної речовини, яка відповідає за настрій: хрому. Цей мінерал необхідний для підтримки стабільного рівня цукру в крові, оскільки інсулін, що очищає кров від глюкози, не може нормально працювати без хрому.

Поділись


Новини партнерів