Дієтолог: вживання правильної кількості яєць йде на користь серцю

Дієтолог з Китаю Лі Юаньюан розповів про високий потенціал, який мають курячі яйця – у тому числі вони дуже корисні для серця, каже експерт.

Яйця є джерелом холестерину, і, згідно з існуючою думкою, їх вживання здатне підвищувати загальний рівень холестерину в організмі. У своїй статті на порталі Sina дієтолог закликав не боятися цієї проблеми, якщо людина не зловживає цим продуктом. Більше того, Лі Юаньюан назвав вживання яєць ключем до хорошого здоров’я серцево-судинної системи, хоча також уточнив, що їх потрібно вживати досить помірно, не більше одного на день.

Експерт поділяє переконання, що курячі яйця є чудовим продуктом для сніданку. Якщо першою їжею, одержаною вранці, стане варене яйце, організм скаже вам «дякую» за це.

«50-грамове очищене яйце містить близько 290 мг холестерину, але в організмі людини він в основному синтезується самостійно – таке самовиробництво є відповідальним за 70% його вмісту в тілі. Тільки невелика його кількість надходить разом із їжею. У людей з нормальним метаболізмом жирності крові рівень ліпідів не різко зростатиме лише через те, що вони з’їли трохи більше яєць», – констатував дієтолог Лі Юаньюань.

Медик пояснив, що в яєчному жовтку міститься багато фосфоліпідів, які відомі як компоненти біологічних мембран та ліпопротеїнів, що перешкоджають відкладенню холестерину в судинах. Крім цього, в яйцях присутні мононенасичені та поліненасичені жирні кислоти, включаючи омега-3. Іншим важливим плюсом є вміст бетаїну, лютеїну, зеаксантину, вітамінів групи В – цілого букету компонентів, корисних для зміцнення здоров’я серцево-судинної системи.

Поділись


Новини партнерів