Крім того, що калій має вирішальне значення для вашого тіла та його функцій, він також здатний відновлювати рівень артеріального тиску.
Вживання в їжу продуктів, багатих на калій, може навіть протидіяти впливу натрію, відомого тим, що він підвищує рівень калію в організмі. Дієтолог Василина Понамарьова розповіла, як це працює.
“Гіпертонія є попередником серйозних проблем зі здоров’ям, від серцевих нападів до інсультів. Ось чому так важливо відновити свої рівні з небезпечної зони. Калій має два механізми, які вступають у дію, коли ви намагаєтеся знизити високий тиск”.
Причина, через яку сіль так шкодить здоров’ю, полягає в тому, що вона змушує ваше тіло утримувати зайву воду. Ця додаткова рідина чинить додатковий тиск на кровоносні судини. Ось тут і вступає в гру калій.
“Для видалення зайвої рідини з організму необхідний точний баланс калію та натрію. Коли ви їсте більше продуктів, багатих на цей мінерал, ви можете допомогти відновити цей баланс. Це дозволяє вашим ниркам працювати добре і знижує кров’яний тиск. Другий механізм спрямований на розслаблення кровоносних судин”, – додала Понамарьова.
Крім того, дослідження показали зв’язок між споживанням калію та вищим тиском. Люди, які вже мають високий тиск, можуть суттєво знизити свій систолічний (максимальне число) кров’яний тиск, збільшивши споживання калію, коли вони обирають здорову їжу. Щоб досягти денної норми споживання цього мінералу, необхідно 3500 мг калію на день.
Ви зможете отримати весь необхідний вам калій зі свого раціону.
Фрукти та овочі – очевидний вибір. Крім того, вони також містять вітаміни та клітковину, які зазвичай допомагають підтримувати хороше здоров’я.
Варіанти з «особливо високим вмістом» мінералу:
- Томатний сік та томатне пюре
- Апельсиновий сік
- Банани
- Абрикоси
- Смородина
- Картопля
- Солодка картопля
- Спаржа
- Шпинат
- Капуста.