Дієтологи не рекомендують людям із хворобами серця їсти продукти з великою кількістю транжирів та цукру
Дієта – це необхідність
Людям, які мають проблеми з роботою серця або хворими судинами, дуже важливо ретельно стежити за своїм харчуванням. Це допоможе підживити організм корисними вітамінами та мікроелементами, а також нормалізувати роботу життєво важливих органів.
Медики називають такий тип харчування кардіотрофічним. Воно допомагає зменшити не лише симптоми та розвиток серцевих недуг, а й значно знижує ризики розвитку серцево-судинних захворювань у людей абсолютно здорових.
За словами дієтолога Ганни Завацької, «сердечникам» корисно їсти продукти, багаті:
– калієм та магнієм (чорнослив, курага, цитрусові, горіхи, картопля, гречка, морська капуста, цільнозерновий хліб, пшоняна крупа, петрушка);
– білком (знежирене молоко та сир, риба та нежирне м’ясо);
– складними вуглеводами (цільнозерновий хліб, крупи та бобові).
Що заборонено їсти?
Як запевняє Ганна Завацька, людям із хворобами серця слід виключити з раціону продукти, в яких багато насичених жирів, трансжирів та цукру.
– Насамперед під забороною мають опинитися жирні сорти м’яса та птиці, молочні продукти з підвищеним відсотком жирності, а також продукти глибокої переробки, – уточнила фахівець.
Крім цього, важливо навчитися їсти не надто солону чи солодку їжу. Крайності у цій справі також загрожують ускладненнями стану.
– Продукти з великою кількістю цукру, на кшталт варення, джему та сиропу також варто зменшити до максимуму. Краще замість них є натуральні солодкі овочі та фрукти. Користь буде незрівнянно більшою, а шкоди – мінімум, – каже Завацька.
До речі, як запевняє дієтолог, людям із слабким серцем обов’язково потрібно їсти щодня свіжі овочі чи фрукти (не менше 0,5 кг).