2 головні правила, щоб зберегти здоров’я серця та знизити рівень холестерину

Якщо ви їсте кращу їжу для поліпшення загального стану здоров’я і зниження ризику вікових захворювань, це іноді може здаватися мінним полем. Однак, коли справа доходить до їжі для довголіття, є два важливі правила, яких необхідно дотримуватися, щоб зменшити безліч захворювань і збільшити тривалість життя.

Їжте більше клітковини

Згідно з метааналізом, у людей, які споживали найбільше клітковини, ймовірність смерті в період дослідження тривалістю до десяти років була на 19 відсотків нижче, ніж у людей, які споживали найменшу кількість клітковини.

Вчені проаналізували 17 досліджень, в яких взяли участь понад 980 000 учасників, і виявили, що кожні 10 грамів споживаної клітковини знижується на 10 відсотків. Також було виявлено, що клітковина допомагає регулювати рівень холестерину, знижує кров’яний тиск і контролює вагу.

Клітковина – це вуглевод, який міститься в рослинній їжі: бобах, фруктах, зернах, горіхах і овочах.

Уникайте додавання цукру

Дієти, багаті цукром, чинять негативний вплив на здоров’я незалежно від ожиріння. Дослідники виявили, що скорочена виживаність фруктових мух, які отримували цукрову дієту, була більш схильна до передчасної смерті.

Зниження вмісту цукру в раціоні може уповільнити старіння, запобігаючи метаболічні захворювання і покращуючи загальний стан здоров’я.

За даними Американської кардіологічної асоціації, надмірне споживання цукру пов’язане з кількома шкідливими для здоров’я станами:

  • Ожиріння та метаболічний синдром
  • Серцеве захворювання
  • Цукровий діабет 2 типу
  • Високий тиск
  • Високий вміст холестерину
  • Хронічне запалення
  • Неалкогольна жирова хвороба печінки

Джерело

Поділись


Новини партнерів