Гігієнічна, лікувально-профілактична чи відбілююча — як зрозуміти, яка паста підійде саме вашим зубам

Кожен раз, коли потрібно купити нову зубну пасту, ми губимося серед усіх запропонованих варіантів. Зрештою беремо першу, що придивилася, і потім переживаємо за здоров’я своїх зубів — чи правильний вибір ми зробили. Чи можливо самостійно підібрати собі зубну пасту і чим її різні види відрізняються один від одного?

Відповідь експерта-стоматолога

На вибір зубної пасти впливають найрізноманітніші фактори: текстура, аромат, колір і навіть дизайн упаковки. Але часто ми не надаємо значення найголовнішому її критерію — функціоналу. Зубні пасти в загальному і цілому призначені для підтримання гігієни порожнини рота, але також можуть надавати лікувальну та/або профілактичну дію. Сьогодні можна знайти величезну кількість зубних паст, кожна з яких володіє «особливими властивостями» і включає до складу «певні елементи».

Найкраще попередньо порадитися зі стоматологом: після огляду він визначить, в якому стані ваші ясна і зуби, і підбере потрібний догляд. Але можна і самостійно вибрати зубну пасту, якщо ви розумієте, що саме турбує. Спробуємо?

Гігієнічна зубна паста

Підходить тим, у кого немає явних проблем із зубами і яснами. До складу такої пасти не входять лікувальні компоненти. Вона добре освіжає порожнину рота, очищає зуби і надає їм блиск. Гігієнічна зубна паста призначена для щоденного застосування, і в її складі можна знайти карбонат кальцію, гліцерин, натрієву сіль, карбоксиметил целюлози, парфумерну олію, лурилсульфат натрію, воду, а також аромати і консерванти. Загалом, це стандартний вибір.

Лікувально-профілактична зубна паста

Якщо після огляду були виявлені якісь проблеми, швидше за все, стоматолог порекомендує лікувально-профілактичну пасту, яка впливає на тканини зуба, періодонт або слизову оболонку порожнини рота. Лікувально-профілактичні зубні пасти володіють дещо іншими властивостями в порівнянні з гігієнічними за рахунок додаткових компонентів в їх складі. Серед них — БАДи, екстракти рослин, ферменти і солі, які відрізняються протизапальною, заспокійливою і зміцнюючою дією.

При нестачі фтору і кальцію потрібна паста, яка спрямована на мінералізацію емалі і зміцнення зубів. До її складу входять гідроксиапатит кальцію, фтористі сполуки, різні мікроелементи і солі фосфору.

Зубна паста з антисептиком

Коли лікар знаходить очевидні проблеми, пов’язані зі слизовими оболонками порожнини рота і тканинами пародонту, то рекомендує пасту, до складу якої входять антисептики, ферменти, мінеральні елементи, протизапальні препарати, вітаміни, імуномодулятори, антиоксиданти і цілющі трави. Ці компоненти допомагають відновити природний обмін речовин, знизити запалення в яснах, позбутися неприємного запаху, прискорюють регенерацію тканин і добре впливають на слизову оболонку порожнини рота. Запалення усувають або попереджають також екстракти ромашки, хвої, шавлії, звіробою і зеленого чаю.

Абразивна зубна паста

Її стоматологи адресують тим, кого турбують відкладення зубного каменю і пігментація зубів. Простіше кажучи, абразивні зубні пасти — це відбілюючі пасти. Принцип їх дії полягає в механічному видаленні з поверхні зуба бактеріального нальоту і пігментації. Абразивами можуть бути харчова сода, морська сіль, крейда, а також діоксид кремнію або оксид алюмінію ─ речовини, які активно полірують поверхню зуба, висвітлюючи її до декількох тонів. Але, звичайно, використовувати кожен день такі пасти не можна — вони роблять сильний травматичний вплив на зубну емаль. Абразивними пастами потрібно чистити зуби не більше 1-2 разів на тиждень.

Джерело

Поділись


Новини партнерів