Симптоми тромбозу: головні ознаки небезпечного стану

Тромб є згустком крові, який формується в просвіті судини. Закріпившись в ньому, згусток перешкоджає кровотоку, а також може викликати раптову закупорку судини, якщо відірветься. Причиною появи тромбу можуть стати підвищене згортання крові, її застій в кінцівках, високий рівень холестерину, надмірна вага і куріння

Вказати на розвиток тромбозу можуть кілька ознак.

Сильний головний біль і неврологічні симптоми

У цьому випадку біль може бути кластерним, схожим на мігрень, вибуховим, а також хронічний головний біль напруги, йдеться в дослідженні. “Якщо у вас тромбоз венозного синуса головного мозку, потрібно швидко реагувати на такі симптоми, як головний біль, нечіткий зір, непритомність, втрата контролю над частиною тіла і судоми”, – розповіли фахівці з Університету Джонса Хопкінса.

Сильні болі в животі

За словами лікарів, були випадки надходження в лікарню пацієнтів з тромбозом венозних синусів мозку, у яких спостерігалися “нечаста мігрень, рефлюксна хвороба і виразковий коліт”. Один з пацієнтів був доставлений у відділення невідкладної допомоги з болем в животі, який не проходила чотири тижні, і втратою ваги на 12 кг.

Набряк ніг

Якщо згусток утворюється в глибокій вені, він може блокувати кровотік, викликаючи скупчення рідини і набряк. Крім того, температура шкіри поруч з місцем появи тромбу підвищується, а в нозі з’являється дискомфорт. Такий згусток може відірватися і піти до серця або легень.

Червоні плями на шкірі (петехії)

Петехії – точкові круглі плями, які з’являються на шкірі в результаті кровотечі. Як правило, вони плоскі на дотик і не змінюють колір при натисканні. Фахівці з клініки Mayo відзначили, що проблема “може початися з ішемічного ушкодження нейронів, пізніше петехії зливаються в великі гематоми”.

Крім того, варто звернути увагу на часту появу невеликих синців, особливо, якщо вони виникають на тулубі, спині або обличчі, а також проблеми з диханням. За словами лікарів, при тромбозі часто спостерігається задишка, яка виникає раптово і завжди погіршується під час навантаження.

Джерело

Поділись


Новини партнерів