Вживання деяких каш покращує якість життя людей

Про користь злаків відомо давно. Розбираємося, які каші є чемпіонами за своїми корисними властивостями.

Вівсяна

Вівсяна каша у багатьох асоціюється з корисним сніданком — і не без приводу: вона дає організму усе, що йому потрібно після пробудження. Клітковина у її складі обволікає стінки травного тракту, збираючи накопичене харчове “сміття”, і надовго створює відчуття ситості.

Крім того, вівсяна каша — знахідка для тих, хто піклується про свій зовнішній вигляд. У цій крупі міститься біотин, що позитивно впливає на стан шевелюри, шкірних покривів і нігтів.

Рисова

Відмінний варіант для тих, хто турбується про свій інтелект: корисні речовини, які містяться у рисовій крупі, позитивно впливають на функції мозку. Тіамін стимулює роботу органу, піридоксин корисний для здоров’я нервової системи, рибофлавін покращує процеси кровотворення.

Ще рис очищає організм від токсичних речовин і шлаків, вбирає зайву сіль, що сприяє зміцненню суглобів. Крім того, корисні речовини у складі рисової каші підвищують опірність організму вірусам і інфекціям.

Гречана

Гречка вважається “королевою круп”. У ній багато амінокислот, що регулюють функціонування усіх систем організму, а також різних мікроелементів — таких як залізо, кобальт, нікель, калій і магній. Крім того, за умови регулярного споживання гречаної каші вам гарантовані гарний зір і пружна шкіра.

Перлова

Перлова крупа — лідер серед злаків за вмістом гормону мелатоніну. Його дефіцит призводить до різних порушень сну і підвищеного рівня тривожності. Тому, якщо хочете добре і повноцінно спати вночі, повечеряйте порцією перлової каші. Крім того, ячмінь — природне джерело фтору, селену і лізину. Останній необхідний для зміцнення імунної системи і синтезу власного колагену.

Пшоняна

Каша з пшона багата на складні вуглеводи і рослинні жири. Ще у ній багато вітамінів групи В, які позитивно позначаються на функціях нервової системи, зміцнюють слизові оболонки внутрішніх органів, покращують когнітивні функції, надають шкірі квітучий вигляд. До того ж пшоно — джерело калію і магнію, які необхідні для здоров’я серця.

Джерело

Поділись


Новини партнерів