Простий трав’яний чай виявився одним з найбільш корисних

Цей напій містить велику кількість вітаміну С, В і Е, флавоноїдів і катехінів. Його корисні властивості відомі з давніх часів. Відвар застосовувався для загоєння ран, а також для лікування захворювань легенів і бронхів.

Йдеться про чай з шипшини. Сьогодні фахівці рекомендують включати його в свій раціон, якщо є проблеми з імунною системою, шкірні хвороби, хронічні болі, артрит, подагра або захворювання серцево-судинної системи. Серед переваг чаю з шипшини виділяють кілька основних.

Серце і судини

Існує велика кількість досліджень впливу плодів шипшини на серцево-судинну систему. На думку вчених, це може бути пов’язано з високим рівнем антиоксидантів у складі. Дослідники довели, що лейкоантоціани і поліфенольні сполуки в чаї з шипшини можуть знизити ризик серцевих захворювань. Зокрема, наукова робота, опублікована в European Journal of Clinical Nutrition, показала, що вживання напою з шипшини протягом 6 тижнів може значно знизити систолічний артеріальний тиск і рівень холестерину, знизивши ризик серцево-судинних захворювань на 17%.

Проти раку, запалень і для травлення

Багато антиоксидантів в чаї з шипшини мають протиракові властивості, завдяки яким збільшується тривалість життя. Вони нейтралізують вільні радикали, що викликають окислювальний стрес, і пригнічують ріст ракових клітин, говориться в дослідженні Tumbas VT, et al.

Дослідження, проведені за участю добровольців, які страждають від ревматоїдного артриту і остеоартриту, показали, що чай з шипшини може значно поліпшити рухливість суглобів і зменшити запалення. Крім того, напій корисний для травлення, оскільки його протизапальні сполуки сприятливо впливають на тканини кишечника.

Виводить токсини і зміцнює імунітет

Чай з шипшини також відомий своїми проносними і сечогінними властивостями, які допомагають організму ефективно виводити токсини, жири і солі, з’ясували вчені. А через високий вміст вітаміну С напій також має імуномодулюючі властивості. Згідно з дослідженням, він допомагає збільшити вироблення лейкоцитів в крові, які особливо необхідні організму в період захворювання.

Джерело

Поділись


Новини партнерів