Дослідники констатують, що збільшувати тривалість життя може “проста й безкоштовна щоденна звичка”.
Питання про те, чому одні люди живуть значно довше за інших, продовжує хвилювати науку. Вчені визначили, що з більш довгою тривалістю життя пов’язана одна звичка повсякденного способу життя. Як пише про їх дослідження журнал Frontiers in Aging Neuroscience, фактично робота фахівців “пропонує безкоштовний спосіб домогтися довголіття”.
Отже, вчені вважають дуже важливим для продовження життя регулярний режим сну.
У своєму дослідженні вони аналізували режим сну у співвідношенні з біохімічним профілем літніх і молодих людей. Було проведено ряд тестів, включаючи полісомнографію, комплексний тест, який використовується для діагностики порушень сну, а також перевірку складу крові на вміст холестерину.
У результаті вченими було визначено, що люди, які становили найбільш зрілу групу випробовуваних (старших за 85 років), дуже ретельно дотримувалися суворо регулярного режиму сну і неспання — інакше кажучи, вони лягали спати та прокидалися у один і той самий час практично щодня. Також у них були зафіксовані більш високий рівень “гарного” холестерину ЛПВЩ і більш низький рівень жирових компонентів тригліцеридів у крові. Фахівці пояснюють, що холестерин ЛПВЩ сприяє видаленню надлишків “поганого” холестерину ЛПНЩ, тим самим знижуючи ризик розвитку серцевих захворювань. Щодо тригліцеридів, то даний тип жиру у великій кількості збільшує ризик розвитку атеросклерозу і серцевих захворювань.
Таким чином, отримані дані свідчать, що регулярний сон може знизити ризик розвитку серцевих захворювань — головного вбивці у усьому світі. Вчені вважають дану звичку вкрай важливою для підтримання здорового ліпідного профілю і продовження життя. Фахівці нагадують, що більшості дорослих необхідно від шести до дев’яти годин сну щоночі. Слід встановити регулярний графік відходу до сну, а також намагатися щодня прокидатися у один і той самий час, підкреслюють експерти.