Ягода впливає на сон: у МОЗ розповіли маловідомі факти про черешню

Чи має черешня окрім своїх смакових властивостей, ще й користь для організму, розповіли у МОЗ.

За даними Міністерства, ягода добре впливає на сон, оскільки має високий вміст мелатоніну, який допомагає регулювати цикл сну і бадьорості. Черешні можуть знизити рівень сечової кислоти в організмі, що робить їх особливо корисними для тих, хто страждає на подагру.

У дітей з ожирінням черешня запобігає деформації кісткової тканини. Тому її рекомендують вживати всім дітлахам.

“Усі сорти черешні містять багато клітковини, міді, калію та марганцю, що сприяє регуляції серцевого ритму, скороченню м’язів, передачі нервового імпульсу, регуляцію кров’яного тиску тощо. А клітковина, що міститься в черешні, допомагає підтримувати здоров’я травної системи.

Для прикладу, одна чашка (154 г) солодкої, сирої черешні без кісточок містить: 97 ккал, 2 г білку, 25 г вуглеводів, 3 г клітковини, 18% денної норми вітаміну C, 10% денної норми калію, 5% денної норми міді та 5% денної норми марганцю”, – зазначають у МОЗ.

Черешня при цукровому діабеті

Якщо у вас цукровий діабет, важливо підтримувати рівень глюкози в крові в межах вашої норми. Один зі способів це зробити – контролювати споживання вуглеводів. Здорові джерела дієтичних вуглеводів включають некрохмальні овочі, фрукти, цільні зерна та боби. Черешня також входить у цей перелік, але важливо стежити за розміром порції.

За даними Британської діабетичної асоціації, прийнятною для людей з діабетом є порція в 14 черешень (приблизно стільки ж, скільки 2 ківі, 7 полуниць або 3 абрикоси). Оскільки різні люди мають різну толерантність до вуглеводів, визначте рівень глюкози в крові до і через 1-2 години після споживання черешні вперше.

Залежно від стиглості, 1 склянка черешні без кісточок містить приблизно 6 чайних ложок цукру. Порція у розмірі 1/2 склянки не повинна бути проблемою для більшості діабетиків. Глікемічний індекс свіжої черешні становить 62.

Тож при діабеті черешня може бути у вашому раціоні. Але потрібно контролювати порцію, враховуючи її глікемічний індекс.

Джерело

Поділись


Новини партнерів