Ознаки атеросклерозу, які повинні вас насторожити

Лікарі поділилися інформацією, що стосується ознак атеросклерозу, які повинні вас насторожити.

Атеросклероз є одним з найсерйозніших захворювань артеріальної системи, що характеризується накопиченням холестерину в судинах і заподіює страждання людині. Артерія через холестеринові відкладення і утворення бляшок сильно звужується, тому потік крові сповільнюється і в організмі відбуваються незворотні процеси.

Найбільш схильні до атеросклерозу жінки і чоловіки старше 50 років. Але не варто розслаблятися і молодим людям, так як в медичній практиці зустрічаються випадки, коли атеросклероз діагностують уже після 35 років, хоча, на сьогоднішній день це швидше виняток, ніж правило.

Розрізняють декілька видів атеросклерозу, яких супроводжують певні симптоми:

Атеросклероз судин серця

Якщо в судинах серця накопичується холестерин і порушується обмін ліпідів, тоді у людини можуть з’явитися такі захворювання: ішемічна хвороба серця, стенокардія та аритмія. Найчастіше атеросклероз йде під руку з цими недугами. У хворого з’являються проблеми з диханням або, просто кажучи, задишка. Також, він може відчувати біль в області серця, що само собою має змусити його звернутися до лікаря за допомогою.

атеросклероз кінцівок

Атеросклеротичне ураження судин рук і ніг призводить до дуже сумних наслідків, аж до гангрени та ампутації кінцівки. Перші ознаки атеросклерозу кінцівок лікарі називають зміну кольору шкіри на певних ділянках, а також больові відчуття. Ще хворий може раптово почати кульгати або відчувати страшний дискомфорт в момент рухової активності.

Атеросклероз брижових артерій

Дане захворювання призводить до ішемії товстого кишечника. При такому діагнозі людина буде відчувати сильні болі в області живота. Ця недуга може бути смертельно небезпечною, якщо вчасно не звернутися за допомогою до медиків.

Атеросклероз судин мозку

Це найстрашніша форма атеросклерозу, яка завдає шкоди здоров’ю людини. Хворий починає стрімко втрачати пам’ять і слух, у нього можуть початися проблеми з психікою, турбують головні болі, які практично неможливо купірувати за допомогою звичайних болезаспокійливих препаратів.

Висновок такий: кожній людині слід пильно вибирати продукти харчування, тому як найсмачніші з них несуть потенційну загрозу і провокують підвищення рівня холестерину в крові, а також утворення холестеринових бляшок, які в наслідок призводять до атеросклерозу.
Джерело

Поділись


Новини партнерів