Вівсянка – добре чи погано: як ранкова каша впливає на серце, з’ясували експерти

Вівсянку вважають хорошою ідеєю для тих, хто хоче схуднути. Однак не всі знають, який вплив ця каша надає на серце

Рівень холестерину в крові

“Вживання вівсянки – відмінний спосіб підтримати здорове серце завдяки вмісту в ній розчинної клітковини”, – говорить дієтолог Емі Гудсон. “Розчинна клітковина може допомогти знизити загальний і “поганий” холестерин, що може допомогти зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Додавання начинок в вівсянку, таких як ягоди, нарізаний мигдаль і / або насіння, також корисне”.

Ризик серцевих захворювань

Експерти рекомендують їсти неароматизовану вівсянку – ту, яку часто продають в пакетиках. Відзначається, що така каша містить велику кількість цукру. Це, в свою чергу, здатне збільшити ризик серцево-судинних захворювань, згідно з даними Американської асоціації серця (AHA).

Рівень цукру в крові

Вівсянка є джерелом розчинної клітковини, яка може допомогти контролювати рівень цукру в крові в цілому. Стабільний рівень цукру в крові означає зниження ризику серцево-судинних захворювань в більш пізньому віці. За даними клініки Майо, розчинна клітковина може уповільнити всмоктування цукру, що покращує рівень цукру в крові і знижує ризик розвитку діабету другого типу.

Кров’яний тиск

Крім змісту розчинних волокон, вівсянка сама по собі також містить магній і калій, які є двома корисними мінералами для серця. За даними Harvard Health, дефіцит магнію був пов’язаний з серцево-судинними захворюваннями, а також з високим кров’яним тиском, проблемами серцевого ритму (такими як фібриляція передсердь), високим рівнем холестерину, зупинкою серця і багатьом іншим. Крім того, калій корисний для боротьби з високим кров’яним тиском (гіпертонією), який часто відбувається через високу кількість натрію в організмі.

ДЖЕРЕЛОКраїна здоров'я
Поділись


Новини партнерів