З яких причин люди вимушені прокидатися вночі, щоб поїсти

Часом трапляється таке, що людина посеред ночі прокидається з почуттям голоду, йде до холодильника і наїдається. Насправді є досить зрозумілі причини. А коли візити до холодильника стають регулярними, то це може бути симптомом певної проблеми.

Організм людини знає, що вночі йому потрібно спати, а не їсти. І усе це завдяки гормону під назвою лептин. Саме він пригнічує апетит. Щойно людина прокидається, лептин “дозволяє” поїсти, а гормон грелін стимулює голод. Але часом трапляються збої. Серед причин можуть бути активні тренування серед дня, стреси та інше. Починає вироблятися глюкоза і таким чином, голод прокидається.

Дефіцит їжі протягом дня

Однією з причин нічного походу до холодильника є елементарне недоїдання серед дня. Особливо таке трапляється у тих, хто сидить на жорстких дієтах і намагається скинути зайві кілограми. Тому вкрай важливо нормально харчуватися. Краще просто перейти на правильне харчування, яке без особливих зусиль допоможе привести фігуру до ладу, а не сидіти на дієтах.

Харчовий розлад

Дослідження показали, що за наявності харчового розладу люди можуть хотіти їсти вночі. А у напівсонному стані людина не настільки добре себе контролює, як серед дня. Тому важливо стежити за правильною роботою шлунково-кишкового тракту.

Стреси

Стрес — вельми небезпечний стан. Він може стати причиною не лише усіляких проблем зі здоров’ям, але й переїдання. У результаті страждає фігура. Для заспокоєння слід спробувати розслаблюючі практики, йогу, ароматерапію, медитацію, а також трав’яні чаї (м’ята ромашка, деревій).

Спадковість

Наскільки б дивно це не звучало, але нічне переїдання може виникати через спадковість. Існує ген, який відповідає за це і провокує подібну поведінку.

Джерело

Поділись


Новини партнерів