Ускладнення, які виникають через гіпертонію

Високий кров’яний тиск або гіпертонія – це серцево-судинне захворювання. Воно розвивається, коли виникають труднощі з кровообігом. Воно може бути пов’язане зі звуженням або блокуванням артерій.

Якщо проблема триває, серцю доводиться працювати вдвічі важче, щоб проштовхнути кров. Серце рухає кров через вузькі судини, що підвищує артеріальний тиск.

Деякі люди називають її “тихим вбивцею”, тому що на перших етапах гіпертонія не має жодних симптомів, і здебільшого люди ігнорують її ознаки, поки не відчувають щось набагато гірше.

Спочатку гіпертонія не завдає великої шкоди, але з часом вона змінює інші системи тіла. Вона навіть може призвести до небезпечних для життя захворювань.

У цій статті ми хочемо розповісти про цього “тихого вбивцю”. Хочемо виокремити 8 ускладнень, які виникають через високий кров’яний тиск, якщо ви не розпочинаєте раннє лікування.

1. Серцевий напад

Серцеві напади є одним із найгірших захворювань, пов’язаних з неконтрольованим високим кров’яним тиском.

Звичайно, цей розлад може бути смертельним. Серцеві напади виникають, тому що артерії твердіють і звужуються. Це впливає на кровообіг.

2. Інсульт

Інсульт може статися, коли кровотік обмежується однією із кровоносних судин, що дає кров мозку.

Кров’яний тиск безпосередньо впливає на кровотік до цього життєво важливого органу. Через це люди з гіпертонією мають більшу ймовірність постраждати від цього захворювання.

3. Серцева недостатність

Серцева недостатність виникає через надмірну напругу серця. Це відбувається, тому що серце має прокачувати кров через вузькі артерії.

Фактично, цей розлад є однією з основних причин смерті людей з гіпертонією, тому що він безпосередньо впливає на серцеві м’язи.

Серед симптомів гіпертонії зазвичай виникають такі:

  • труднощі з диханням
  • запалення в кінцівках
  • здуття черевної порожнини
  • труднощі зі сном
  • нетримання сечі
  • втома або відчуття слабкості.

4. Діабет

Діабет відрізняється від інших захворювань, викликаних підвищеним артеріальним тиском, тому що він може бути причиною або результатом неконтрольованого високого кров’яного тиску.

Втрата контролю за вмістом цукру в крові може вплинути на кровотік. Це також може вплинути на здоров’я артерій і переривати правильний кровотік до серця.

Однак кров’яний тиск, спричинений іншими факторами, також може впливати на кров. Це зменшує здатність використовувати цукри як джерело енергії.

Іноді цукровий діабет може погіршуватися у хворих на гіпертонію. Це пов’язано з тим, що артеріальний тиск впливає на обмін речовин, роботу підшлункової залози та нирок.

5. Атеросклероз

Атеросклероз – це стан, який виникає за постійного підвищеного артеріального тиску. Немає жодних ліків проти цього захворювання.

Атеросклероз приносить з собою затвердіння артерій. Це може спричинити закупорку й такі небезпечні захворювання, як хвороба коронарної артерії.

Джерело

Поділись


Новини партнерів