Вчені назвали небезпечну для здоров’я дозу кофеїну

Для більшості ранок починається з чашки або двох кави. Однак дослідники виявили, що кава може не тільки розбудити, але і викликати нудоту.

За оцінками, у всьому світі люди випивають близько трьох мільярдів чашок кави в день. Багатьом потрібен кофеїн, щоб почати день без сну. Але ефект не завжди позитивний – кофеїн вищий певної кількості може навіть завдати шкоди.

Це те, що виявили дослідники з Університету Південної Австралії.

Вони вивчили дані 350 000 чоловік у віці від 37 до 73 років. На думку вчених, занадто багато кофеїну може привести до підвищення артеріального тиску. Це вважається одним з найважливіших факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Ризик: більше шести чашок кави

Вони виявили, що кожен, хто п’є більше шести чашок кави на день, збільшує ризик серцевих захворювань до 22 відсотків. Це був перший раз, коли вчені встановили верхню межу споживання кави щодо здоров’я серцево-судинної системи. Дослідники опублікували свої результати в журналі “Американський журнал клінічного харчування”.

Еліна Хіппенен, директор австралійського центру точного здоров’я при університетському онкологічному Дослідницькому центрі, пояснює:
«Щоб підтримувати серце і кров’яний тиск на здоровому рівні, люди повинні обмежити споживання кави до менше шести чашок на день».

Більш високе споживання також має шкідливий вплив на людей, які швидше засвоюють кофеїн через генетичні фактори.

Джерело

Поділись


Новини партнерів