Дієтолог розповіла, що корисніше: зелені овочі чи листяна зелень

Зелені овочі багаті на клітковину, вітаміни та мінерали, які допомагають нам залишатись здоровими. Вживання достатньої кількості зелені допомагає нам знизити ризик серцевих захворювань, діабету, раку та може допомогти нам жити довше. Ви також почуваєтесь більш ситими, оскільки отримуєте всі основні поживні речовини споживаючи зелені овочі, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Та не зважаючи на всю користь зелених овочів, куди більше уваги приділяється зеленим листовим овочам. Мансі Нігам, консультант з дієтології та харчування, пояснила, чи є листова зелень кориснішою за звичайну зелень.

Вміст вуглеводів. У зелених листових овочах менше вуглеводів, ніж у звичайних зелених овочах, що робить їх більш здоровим варіантом для тих, хто стежить за вагою.

Харчова цінність. Будь-який зелений листовий овоч багатший на поживні речовини, ніж звичайний зелений овоч. Для порівняння, дієтолог каже, що одна чашка листової зелені за поживною цінністю дорівнює двом склянкам будь-якого звичайного зеленого овоча.

Також експертка наголошує на двох важливих речах:

По-перше, будь-які овочі повинні бути свіжими. Коли овочі довго лежать у холодильнику, вони втрачають поживні речовини. Тому не варто купувати занадто багато овочів, щоб не зберігати їх довгий час.

По-друге, пам’ятайте, що не можна пересмажувати і не переварювати листову зелень. При цьому втрачається залізо, фолієва кислота, вітаміни та фосфор. Краще їсти її злегка привареною або сирою, якщо ви хочете одержати максимальну користь.

Дорослі повинні споживати 2,5 склянки листової зелені та 2,5 склянки звичайних зелених овочів протягом дня. Таким чином, загалом на день потрібно вживати 5 чашок зелених овочів.

Прикладами листових зелених овочів є шпинат, капуста, салат, броколі, зелень гірчиці і петрушка.

Прикладами звичайних зелених овочів є гарбуз, кабачок, цвітна капуста та стручкова квасоля.

Окрім зелених овочів, люди повинні їсти інші корисні продукти, такі як фрукти, листя м’яти, зелений чай, листя базиліка. Вони забезпечать вас багатьма поживними речовинами і допоможуть вам зміцнити своє здоров’я

Поділись


Новини партнерів