5 способів природним чином підвищити рівень серотоніну

Серотонін – це нейромедіатор мозку, який регулює ваш настрій, відчуття щастя та тривоги. Його нестача пов’язана з депресією, панікою та тривожним розладом. Психічні захворювання можуть бути наслідком зниження рівня серотоніну у мозку. Ваш мозок виробляє гормони “радості” та “суму”(простою мовою), які визначають ваш настрій та поведінку. Серотонін також відповідає за пізнання, пам’ять та навчання. Це ключовий гормон, який впливає не тільки на ваш мозок, але і на решту організму. Він відіграє важливу роль у вашому психічному здоров’ї. Серотонін дає вам відчуття благополуччя та щастя. Надзвичайно високий або низький рівень серотоніну не є здоровим. У вашому організмі повинен бути баланс цього гормону. Низький рівень серотоніну може спричинити депресію, а надто високий рівень серотоніну призводить до надмірного збудження, високого кров’яного тиску та знервованості, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Коли рівень серотоніну залишається в нормі, ви почуватиметесь спокійно, розслаблено та щасливо. Розлади поведінки можуть бути наслідком зниження рівня серотоніну. Якщо ви підозрюєте, що рівень серотоніну знижується або зростає, виходячи за межі норми, слід навідатись до фахівця. На початковій стадії ви можете спробувати нормалізувати рівень серотоніну самостійно.

Ось 5 природних способів підняти рівень серотоніну:

Фізичні вправи. Під час фізичних вправ вивільняється триптофан та прискорюється пульс. Тренування також сприяють виробленню “гормонів щастя”, які підтримують безперебійну роботу мозку. Спробуйте плавання, біг чи піші прогулянки.

Перебування на сонці. Яскраве світло та сонячні промені збільшують кількість серотоніну у мозку, що допомагає поліпшити настрій, змушуючи нас почуватися розслабленими. Ви повинні проводити щодня принаймні 30 хвилин на сонці, щоб рівень серотоніну був нормальним, а ви не страждали від депресії та інших пов’язаних з цим розладів настрою.

Глибокий масаж. Глибокий масаж допомагає знизити рівень стресу та заспокоїтись. Його рекомендують людям, які скаржаться на надмірний стрес та напругу. Для вироблення достатньої кількості серотоніну вам потрібен принаймні 20-хвилинний сеанс масажу.

Здорове харчування. Неможливо отримати серотонін безпосередньо з харчових продуктів. Але є деякі продукти, багаті на триптофан, який, в свою чергу, підвищить рівень “гормонів щастя” у вашому організмі. Ви повинні споживати такі продукти, як коричневий рис, вівсяна каша, молоко, сир, горіхи, пшеничний хліб та ананаси, щоб природним чином нормалізувати рівень серотоніну.

Медитація. Медитація, що супроводжується дихальними вправами, є запорукою здорового розуму. Вона заспокоює і розслаблює нерви, а також посилює вивільнення серотоніну і створює відчуття внутрішнього спокою.

Поділись


Новини партнерів