Деякі люди часто скаржаться, що постійно відчувають втому. Вони часто пов’язують її з неправильним харчуванням, відсутністю фізичної активності та неправильним способом життя, якого дотримуються. Однак вони не знають про синдром, який може також призвести до постійного відчуття втоми. Цей синдром називається синдромом хронічної втоми, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.
Синдром хронічної втоми (CХВ) є складним розладом. Він характеризується надзвичайною втомою, яка триває щонайменше шість місяців, і яку неможливо повністю пояснити іншими причинами. Втома посилюється при фізичній або розумовій діяльності, але відпочинок не приносить полегшення. З CХВ може бути важко впоратися, але його можна лікувати, покращуючи певні функції організму та вносячи деякі зміни у спосіб життя.
Ось 4 ефективні способи боротьби з синдромом хронічної втоми:
Сон. Багато людей, які страждають на CХВ, також страждають від розладів сну аж до безсоння. Природно, що якщо тіло не відпочиває, воно, швидше за все, буде втомленим і виснаженим. Отже, для лікування СХВ необхідно вирішити проблеми зі сном. Зверніться до лікаря, якщо це необхідно, або дотримуйтесь деяких простих порад, таких як споживання трав’яних чаїв перед сном, дотримання режиму сну, споживання продуктів, які покращують сон.
Вітамін D. Дефіцит вітаміну D є одним з найпоширеніших харчових дефіцитів, хоча він є однією з найважливіших поживних речовин, необхідних для підтримки здоров’я людини, включаючи захист від вірусів, таких як новий коронавірус, та здоров’я кісток і зубів. Вітамін D також відіграє важливу роль у CХВ та підтримці рівня енергії. Вживайте продукти, багаті на вітамін D, та проводьте достатньо часу на сонці.
Правильне харчування. Ми всі знаємо, що їжа є основним джерелом енергії для нашого тіла. Якщо ви відчуваєте, що страждаєте на CХВ, надзвичайно важливо дотримуватися здорової, збалансованої дієти, яка забезпечує ваше тіло поживними речовинами. Тримайтеся подалі від жирної, смаженої, обробленої або надмірно цукристої їжі.
Фізичні вправи. Вправи, як відомо, змушують нас витрачати енергію, але в той же час заняття спортом можуть допомогти вам з часом набрати сили та підвищити рівень енергії у своєму тілі. Однак, пам’ятайте – не варто одразу братись до інтенсивних тренувань, збільшуйте навантаження поступово.