Що трапиться, якщо їсти занадто багато яблук

Яблука – це не тільки смачний фрукт, а і джерело важливих поживних речовин, включаючи вітамін С, клітковину та калій. Вони мають велике значення для нашого здоров’я, однак зловживання ними може призвести до негативних наслідків, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

В середньому людина може з’їсти 1-2 яблука на день. Якщо з’їсти більше, можна відчути певні незручності. Ось 6 можливих побічних ефектів вживання занадто великої кількості яблук:

Проблеми з травленням. Клітковина покращує наше травлення, але занадто велика її кількість може дати зворотний ефект, призводячи до здуття живота і запорів. Людям потрібно від 20 до 40 грамів клітковини на день, залежно від їхнього віку та статі. Доза у 70 грам вважається перевищенням норми.

Хоча для цього потрібно з’їсти 15 яблук, важливо пам’ятати про інші джерела клітковини у своєму щоденному раціоні. Отже, якщо ви з’їдаєте більше двох яблук на день, це може призвести до серйозних проблем з травленням.

Коливання рівня цукру в крові. Яблука дуже багаті на вуглеводи, які можуть забезпечити вас енергією, що робить яблука ідеальною закускою перед тренуванням. Яблука також змушують вас почуватись щасливими, оскільки сприяють вивільненню нейромедіаторів, таких як серотонін.

Але надлишок яблук може призвести до стрибка цукру в крові. Для людей, які страждають на цукровий діабет, надмірна кількість цукру навіть у вигляді фруктів може бути небезпечною.

Вживання пестицидів. Яблука щороку очолюють список фруктів та овочів із найбільшим залишком пестицидів. Дифеніламін – це пестицид, який зазвичай міститься в яблуках. Це означає, що вживання занадто великої кількості яблук може призвести до потрапляння в організм надмірної кількості хімічних речовин.

Збільшення ваги. Яблука містять багато вуглеводів, які забезпечують нас енергією. Однак, якщо їсти їх надто багато, це може призвести до збільшення ваги. Річ у тім, що організм починає брати енергію саме з них, а не з власних жирових запасів. Це заважає схудненню, а за певних умов сприяє збільшенню ваги.

Пошкодження зубів. Яблука мають кислу природу, тому їх надлишок може стати причиною руйнування зубів. Щоб цього уникнути, потрібно їсти не більше, ніж 1 яблуко на день.

Збільшення навантаження на кишечник. Яблука рекомендують їсти людям, які часто стикаються зі здуттям живота або мають проблеми зі шлунком. Однак, яблука належать до продуктів, які важко засвоюються шлунком, тому з ними варто бути обережними.

Поділись


Новини партнерів