5 причин відмовитись від фаст фуду

Фаст фуд дешевий, зручний і викликає звикання. Він може здаватись ідеальною їжею для великих родин, людей, які не мають часу на приготування домашньої їжі або ж мають обмежений бюджет. Однак кілька досліджень показали, що регулярне вживання фаст-фуду може завдати шкоди вашому здоров’ю. Це пов’язано з його низькою поживною цінністю, а також високим вмістом цукру, солі, насичених або трансжирів, і високою калорійністю, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Фаст-фуд дуже смачний, але містить дуже мало свіжих фруктів та овочів, а значить, у ньому дуже мало клітковини та інших важливих поживних речовин. Дієта з низьким вмістом клітковини пов’язана з низкою захворювань та проблем, починаючи від запорів та збільшення ваги, і закінчуючи раком товстої кишки.

Ось, як фаст фуд впливає на ваш організм при регулярному вживанні:

Він підвищує рівень цукру в крові та впливає на травну систему. Більшість страв швидкого харчування, включаючи газовані напої та закуски, багаті на вуглеводи і майже не містять клітковини. Коли ваша травна система розщеплює ці продукти, вуглеводи потрапляють у кров у вигляді глюкози. Як наслідок, рівень цукру в крові зростає.

Він впливає на дихальну систему. Надлишок калорій у фаст фуді може стати причиною збільшення ваги і ожиріння. Ожиріння збільшує ризик виникнення проблем з диханням, включаючи астму та задишку. Зайві кілограми також можуть чинити тиск на серце і легені. Тоді ви можете помітити утруднення дихання під час ходьби, підйому по сходах або при виконанні фізичних вправ.

Він збільшує споживання цукру та жирів. Більшість страв у ресторанах швидкого харчування містять доданий цукор. Особливо це стосується напоїв. Одна порція газованої води містить до 8 чайних ложок цукру. Це дорівнює 140 калоріям і 39 грамам цукру.

Трансжири – це жири, що утворюються під час обробки їжі. Це найбільш шкідливий різновид їстівних жирів. Вживання продуктів, що містять трансжири, може збільшити рівень “шкідливого” холестерину, знизити рівень “хорошого” холестерину та збільшити ризик діабету 2 типу та серцевих захворювань.

Він збільшує рівень натрію в організмі.  Суміш жиру, цукру та великої кількості натрію (солі) зробить фаст-фуд смачним. Але раціон з високим вмістом натрію може призвести до затримки води в організмі, саме тому після їжі фаст-фуду ви можете помічати набряки. Дієта з високим вмістом натрію також небезпечна для людей з підвищеним артеріальним тиском.

Він зменшує споживання клітковини. Фаст фуд, як правило, не містить клітковини.  Це пов’язано з тим, що клітковина міститься у свіжих фруктах, овочах, цільнозернових продуктах та необроблених продуктах харчування. Хліб, який використовується в бутербродах та гамбургерах, швидше за все, буде білим, майже без клітковини. Тому бургери та інші страви швидкого харчування рідко містять у своєму раціоні значну кількість клітковини.

Таким чином, харчуючись у ресторанах швидкого харчування, ви недоотримаєте значну кількість поживних речовин, включаючи кальцій, залізо та вітамін С. Здорова, збалансована дієта може забезпечити ваше тіло з достатньою кількістю клітковини, білка, поживних речовин та антиоксидантів, які можуть допомогти запобігти або зменшити ризик захворювань та покращити загальний стан здоров’я.

Поділись


Новини партнерів