Яких продуктів варто уникати при синдромі подразненого кишечника

Синдром подразненого кишечника (СПК) – це розлад, який може мати великий спектр симптомів – від болю в животі до діареї. Ліків від СПК немає, але можна навчитись з ним жити, змінивши свій спосіб життя та звички. За оцінками експертів на СПК страждає 10-15% населення Землі, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

СПК характеризується спазмами шлунка та проблемами з травною системою і кишечником. Точна причина невідома, і коли спалахи симптомів непередбачувані.

Зазвичай симптоми СПК можуть з’являтись та зникати. Вони можуть змінюватись від людини до людини, але найпоширенішими є біль у животі та спазми, здуття, діарея та запор. До більш рідкісних симптомів належать метеоризм, втома та брак енергії, нудота, біль у спині, проблеми із сечовипусканням, нетримання калу.

Спалахи СРК можуть відбуватися без очевидної причини, але часто вони пов’язані з певною їжею та напоями. Не існує єдиної дієти, яка б підходила усім людям, що страждають на СПК, адже симптоми цього захворювання індивідуальні.

Якщо основним симптомом СПК у вас є запор, медики радять пити більше води та збільшити споживання рослинної клітковини. Її можна знайти у вівсянці, бобових, овочах, фруктах, горіхах і насінні.

Тим же, хто страждає на діарею, фахівці рекомендують зменшити споживання клітковини, зокрема цільних злаків, насіння і горіхів.

Якщо ви хочете полегшити здуття живота, спазми та метеоризм, корисно їсти овес та лляне насіння, але уникайте продуктів, що важко засвоюються, таких як капуста, броколі та цвітна капуста.

До переліку продуктів, що можуть викликати загострення симптомів СПК, належать також нерозчинна клітковина, кава та інші кофеїновмісні напої, шоколад та горіхи.

Поділись


Новини партнерів