Науковці розповіли, хто найбільше ризикує постраждати від тривалого COVID

Зараз світ зіткнувся з проблемою так званого тривалого COVID – симптомів коронавірусної інфекції, які можуть залишатись у людини через місяці після одужання. До таких симптомів можуть належати втома, затяжний кашель, задишка та навіть такі серйозні наслідки, як рубці на легенях та серці. Довгий COVID була зафіксовано у пацієнтів від 12 років, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Лікарі занепокоєні через тривалий COVID, вони попереджають, що він становить небезпеку навіть для тих людей, які швидко одужали або взагалі перехворіли безсимптомно.

Немає способу точно визначити пацієнтів, які мають вищу імовірність розвитку тривалого COVID, як і з самою інфекцією. Однак, вже встановлено декілька факторів ризику.

Ось, хто має найбільший ризик зіткнутись з тривалим COVID:

Пацієнти, що мають 5 та більше симптомів коронавірусної інфекції. Симптоми, що проявляються протягом першого тижня після діагностики, не тільки допомагають визначити тяжкість протікання інфекції, а і дозволяють визначити ризик появи тривалого COVID. Дослідження показують, що пацієнти, у яких протягом першого тижня хвороби фіксують 4-5 симптомів, стикаються з ним частіше.

Жінки. Хоча було встановлено, що жінки рідше інфікуються та легше переносять коронавірусну хворобу, вони мають значно вищий ризик зіткнення з тривалим COVID.

Причин цього явища може бути багато. Кілька досліджень, проведених у різних куточках світу, показують, що у жінок частіше виявляють такі симптоми, як випадання волосся, затуманення мозку, виснаження та порушення нюху.

Дослідження з Італії, яка колись була епіцентром спалаху хвороби, також відзначали, що жінки частіше страждають від психологічних проявів, психічних розладів, стресів, безсоння, ПТСР та тривоги після одужання від цієї хвороби. У деяких жінок можуть з’явитись проблеми з фертильністю та порушення менструального циклу через кілька місяців після хвороби, якщо вона протікала у важкій формі.

Люди, старші за 50 років. Вік – це один з основних факторів ризику, що впливають на ступінь тяжкості інфекції. Також вік може вплинути на імовірність розвитку тривалого COVID. Зниження імунітету та імовірність розвитку супутніх захворювань збільшують час, що необхідний для відновлення. Тому люди, яким більше 50-ти, можуть вести довгу боротьбу з симптомами коронавірусної інфекції. Найчастіше у них виникає втома, болі в тілі, задишка та затуманення розуму.

Дегенерація та віковий когнітивний спад можуть також зробити людей похилого віку схильними до стресів, болів у м’язах та погіршення якості життя.

Люди, які вже мали респіраторні захворювання. Задишка та фіброз легенів – це доволі поширені ускладнення після коронавірусної інфекції. Було також помічено, що люди, що страждають на респіраторні захворювання, такі як астма, ХОЗЛ, інші проблеми з легенями чи диханням, мають вищий ризик розвитку важких легеневих інфекцій та тривалого COVID, ніж люди з іншими захворюваннями. Такі люди найчастіше стикаються із задишкою та постійним кашлем.

Люди, що страждають на ожиріння. Високий вміст жиру в організмі та ІМТ посилюють запалення, викликають стрес та погіршують обмін речовин.

Для багатьох це також може означати підвищений ризик розвитку таких проблем зі здоров’ям, як діабет та високий кров’яний тиск. Зараз дослідження показують, що ожиріння також може бути фактором ризику розвитку тривалого COVID, причому у людей будь-якого віку. Надмірна вага може збільшити терміни відновлення після хвороби та змусити людину відчувати симптоми хвороби через місяці після одужання.

Отже, ожиріння та збільшення ваги, подібно до інших проблем зі здоров’ям, ніколи не слід ігнорувати, його потрібно контролювати за допомогою правильної дієти та змін способу життя.

Поділись


Новини партнерів