Не тільки легені: Які органи можуть постраждати від куріння

Як би людей не застерігали про небезпеку від куріння, ця шкідлива звичка залишається надзвичайно поширеною. Залежність від куріння зумовлена дією наркотичної речовини під назвою нікотин, яка міститься у тютюні. Нікотин сприяє вивільненню адреналіну, а також стимулює вивільнення дофаміну, одного з так званих “гормонів щастя”, який допомагає зменшити стрес та тривожність, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Попри поширену думку, легені – це не єдиний орган, який страждає від куріння. Ось кілька можливих наслідків впливу куріння на ваш організм:

Еректильна дисфункція. Куріння може спричинити звуження судин, що може важко вплинути на процес ерекції. Через недостатній приплив крові чоловіки, які палять, часто стикаються з проблемою еректильної дисфункції.

Захворювання органів дихання. Куріння є фактором, що сприяє розвитку раку. Однак є ще кілька респіраторних захворювань, до яких організм людини стає вразливим під час куріння. Деякі з них включають хронічний бронхіт, емфізему та хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ).

Хвороби ротової порожнини. Куріння ослаблює здоров’я кісток та зубів, оскільки сприяє посиленню запалення та інфекцій. Також куріння є поширеною причиною пожовтіння зубів.

Серцеві хвороби. Люди, які палять, частіше страждають на серцеві захворювання, ніж люди, які цього не роблять. Тютюн може знизити рівень ЛПВЩ та сприяти збільшенню рівня ЛПНЩ. Підвищення рівня тригліцеридів і холестерину робить людину більш вразливою до серцево-судинних розладів. Гірше те, що люди, які піддаються впливу пасивного куріння, більш сприйнятливі до розвитку серцевих захворювань.

Безпліддя. Короткострокове або довгострокове безпліддя – це проблема, яка виникає через куріння. Встановлено, що це впливає як на чоловіків, так і на жінок, які палять.

Погіршення когнітивних функцій. У людей, які палять, виникає звикання до нікотину. Отже, неможливість отримати дозу нікотину після зникнення його ефекту може призвести до симптомів абстиненції, включаючи дратівливість та занепокоєння.

Втрата апетиту. Куріння притупляє нюх і смак. Це може призвести до втрати апетиту.

Поділись


Новини партнерів