Чому часник може виявитись кращим за ліки від гіпертонії

Високий кров’яний тиск – це надзвичайно поширена медична проблема у світі, та фахівці вважають, що її реальні масштаби нам досі не відомі. Стан, при якому серце має працювати інтенсивніше, щоб перекачувати кров по тілу, в основному безсимптомний, що робить його ще більш небезпечним, пише Жіночий світ.

На щастя, контролювати артеріальний тиск можуть допомогти зміни у вашому раціоні. Одним з найкращих продуктів, які сприяють зниженню тиску, вважається часник.

Його використовували для зменшення кров’яного тиску дуже давно, а сьогодні наука підтверджує його ефективність. Насправді, деякі дослідження показують, що він є настільки ж ефективним, як і стандартні ліки, що знижують артеріальний тиск, однак часник має куди менше побічних ефектів.

Так, в одному огляді рандомізованих контрольованих досліджень (це золотий стандарт в клінічних дослідженнях), науковці виявили, що добавки часнику можуть знижувати систолічний та діастолічний артеріальний тиск відповідно на 6,7 та 4,8 мм рт. ст. При чому без серйозних побічних ефектів. В дослідженнях, включених у цей огляд, учасники споживали 188–2400 мг сушеного часнику або екстракту часнику кожного дня. Дослідження тривали від 8 до 12 тижнів.

Кілька інших нещодавніх оглядів підтверджують ці результати. Багато з них повідомляють про зниження артеріального тиску в межах від 2,5–11,2 мм рт. cт. після вживання 600–2 400 мг часникового порошку на добу. Зазвичай подібні дослідження тривали протягом 8-24 тижнів.

Важливо зазначити, що хоча ефект зниження артеріального тиску від часнику виглядає універсальним, він сильніше проявляється саме у людей з високим тиском, тоді як у тих, хто має кров’яний тиск в межах норми, цей ефект проявляється слабше.

Поділись


Новини партнерів